ZŠ sv. Cyrila a Metoda Školský vzdelávací program Pedagogický zbor Školský poriadok Akcie ZŠ Uskutočnené akcie a úspechy Zápis do 1. ročníka Pomôcky Časopis IDEA Testovanie 5 Testovanie 9 Naši patróni

 

Školský rok 2017/2018

 

november 2017

1. 11. - Sviatok

7. 11. - Burza stredných škôl

8. 11. - Červené stužky - výtvarná súťaž

8. 11. - Účasť na halovom futbalovom turnaji CZŠ Ž. Bosniakovej Teplička nad Váhom

9. 11. - Účať na Behu 17. novembra

10. 11. - Technická olympiáda

14. 11. - Štvrťročná klasifikačná porada

16. 11. - Skúšobné testovanie deviatakov - KOMPARO

16. 11. - Prezentácia Godzone Tour veľká prestávka - kaplnka

17. 11. - Deň boja za slobodu a demokraciu - štátny sviatok

22. 11. - Testovanie 5 - 2017

23. 11. - Návšteva bábkového dibvadla - 1. stupeň ZŠ

28. 11. - Popoludnie otvorených dverí - 1. stupeň ZŠ

30. 11. - Duchovná obnova 6. A

30. 11. - "Všetkovedko" - 2. - 5. ročník ZŠ

 

október 2017

3. 10. - Rodičovské stretnutie (začiatok o 16.00 hod. v kaplnke)

12. 10. - Pasovanie za prvákov

17. 10. - Súťaž jednotlivcov v riešení SUDOKU

18. 10. - Milión detí sa modlí Ruženec - za mier vo svete (9. 00 hod. v kaplnke)

27. - 28. 10. - Noc v škole 5. až 7. ročník 

27. 10. - Olympiáda SJL kategória C - školské kolo

30. 10. - 1. 11. - Jesenné prázdniny 

 

september 2017

4. 9. - Začiatok školského roka + sv. omša v škole + stretnutie rodičov 1. ročníka

5. - 6.  9. - Triednické práce, ponuka krúžkov rozdanie prihlášok do krúžkov, zápisných lístkov do ŠKD

7. 9. - Začiatok vyučovania podľa tried a rozvrhu

8. 9. - Odovzdanie zápisných lístkov do ŠKD

12. 9. - Odovzdanie vzdelávacích poukazov žiakom

13. 9. - Odovzdanie prihlášok do krúžku

14. 9. - Jesenné účelové cvičenie + didaktické hry 

22. 9. - Noc v škole pre 1. stupeň ZŠ - "Lesná noc"

 

Školský rok 2016 - 2017

 

jún 2017

2. 6. - Medzinárodný deň detí - aktivity v škole

2. 6. - Triedny výlet 6. A

2. - 5.  6. - Turíčný víkend, Salzburg

5. - 9. 6. - Plavecký výcvik 2. A

6. 6. - Správaj sa normálne (5. A)

7. 6. - Trestnoprávna zodpovednosť (8. A)

7. 6. - Fotografovanie tried

15. 6. - Sviatok Kristovho Tela a Krvi (Katedrála)

15. 6. - Výlet za odmenu (2. st. ZŠ a GYM) - Bratislava sv. omša a návšteva Prezidentského paláca

23. 6. - Uzatváranie známok

26. 6. - Klasifikačná porada

28. 6. - Rozlúčka s deviatakmi

29. 6. - Sviatok sv Petra a Pavla - záverečná sv. omša

30. 6. - Odovzdávanie vysvedčení

 

máj 2017

2. 5. - Spolupráca s políciou - beseda, krádeže, alkohol, cigarety, šikanovanie 6. A, 7. A

7. 5. - 1. sv. prijímanie 3. A - Katedrála

8. 5. - 5. 6. - Organizovanie školských výletov

16. 5. - Stolnotenisový turnaj starších žiakov o pohár riaditeľky DŠU

17. 5. - Slávik Slovenska - okresné kolo

17. 5. - Trestnoprávna zodpovednosť mladých ľudí - beseda 9. A

20. 5. - Deň rodiny

22. 5. - Účelové cvičenie a didaktické hry

23. 5. - Škrábikov Rajec

25. 5. - Nanebovstúpenie Pána - sv. omša v Katedrále o 8.30

25. 5. - Púť cirkevných škôl - Živčáková (8. A)

29. 5. - Dopravné ihrisko 4. A

30. 5. - Konzultačné rodičovské stretnutia

31. 5. - Oceňovanie najlepších žiakov diecézy -ZŠ 

 

apríl 2017

4. 4. - Matematická olympiáda 6., 7. a 8. ročník

5. 4. - Slávik Slovenska - školské kolo

5. 4. - Testovanie9 2017

7. 4. - Deň katolíckych učiteľov - sviatok Jána de la Salle

do 7. 4. - Odovzdanie prihlášok na stredné školy riaditeľke školy

do 10. 4. - Zaslanie prihlášok na stredné školy

11. 4. - 3/4 ročná klasifikačná porada

11. 4. - Profesionálna orientácia žiakov 8. ročníka

13. - 18. 4. - Veľkonočné prázdniny

20. 4. - Duchovná obnova 9. A

21. 4. - Exkurzia Oswienčim, Krakow

21. 4. - Deň Zeme, Zemír, Zemírko

24. a 25. 4. - Protidroová prednáška

25. 4. - Zápis do 1. ročníka ZŠ (14.30 - 17.30)

24. - 28. 4. - Zber papiera

 

marec 2017

27. 2. - 3. 3. - Jarné prázdniny

6. - 28. 3. - Predajná burza kníh v knižnici

8. 3. - Prezentácia z projektu Alinko (1. stupeň)

15. 3. - Škôlkar v škole (návšteva predškolákov z MŠ Predmestská)

20. 3. - Matematický klokan

21. 3. - Popoludnie pre rodičov detí -  predškolákov

23. 3. - Einstein teen - okresné kolo

28. 3. - Triedne rodičovské združenia o 16.00

30. 3. - BOSS - súťaž pre ZŠ

 

február 2017

2. 2. - Duchovná obnova - VIII.A

3. 2. - Polročné prázdniny - piatok

7. 2. - Geografická olympiáda - okresné kolo

10. 2. - Odovzdanie prihlášok na talentové a bilgválne stredné školy (najneskorší termín)

14. 2. - Hviezdoslavov Kubín 1. stupeň - okresné kolo

14. 2. - Sviatok sv. Cyrila a Metoda - sv. omša v Katedrále 8.30, 10.00 filmové predstavenie v Mirage

14. 2. - Valentínska pošta, srdiečkový deň

22. 2. - Karnevalový deň od 10.00

27. 2. - 3. 3. - Jarné prázdniny

 

január 2017

9. 1. - Začiatok vyučovania

10. 1. - Požehnanie budovy školy

12. 1. - Duchovná obnova 7. A

17. 1. - Olympiáda ANJ okresné kolo

do 23. 1. - Uzatvorenie známok (dochádzka do 21. 1.)

24. 1. - Matematická olympiáda

24. 1. - Polročná klasifikačná porada

31. 1. - Odovzdávanie výpisov známok žiakom - 5. hodina, 6. hodina sa neučí

3. 2. - Polročné prázdniny - piatok

 

december 2016

1. 12. - Vianočná Viedeň

do 2. 12. - Vianočné trhy ŠKD

do 2. 12. - Geografická olympiáda - školské kolo

6. 12. - Byť Mikulášom pre všetkých

7. 12. - Divadelné predstavenie v anglickom jazyku - Dom odborov 

7. 12. - ... a Slovo bolo u Boha - Ružomberok

7. a 8. 12. - Pytagoriáda

8. 12. - Nepoškvrnené počatie Panny Márie - sviatok školy

od 12. 12. - Olympiáda z ANJ 

15. 12. - Vianočná besiedka pre rodičov ZŠ 

21. 12. - Vianočný koncert - Dom umenia Fatra

23. 12. - 5. 1. - Vianočné prázdniny

9. 1. - Začiatok vyučovania 

 

november 2016

1. 11. - Sviatok všetkých svätých

3. 11. - Beh 17. novembra

7. - 11. 11. - Informatická súťaž iBobor

11. 11. - Technická olympiáda - školské kolo 

15. 11. - Termín na odovzdanie poplatkov ZRŠ

15. 11. - Štvrťročná klasifikačná porada

16. 11. - Komparo 9 - po skončení pokračuje vyučovanie v 9. A podľa rozvrhu

17. 11. - Deň  boja za slobodu a demokraciu, štátny sviatok 

23. 11. - Testovanie 5-2016 - po skončení pokračuje vyučovanie v 5. A podľa rozvrhu 

25. 11. - Svätenie adventných vencov 7.15 v školskej kaplnke

28. 11. - 2. 12. - Školské kolo geografickej olympiády

29. 11. - Triedne rodičovské stretnutia o 16.00 hod.

 

október 2016

4. 10. - Triedne rodičovské združenia

7. 10. - Noc v škole 2. stupeň

12. 10. - Pasovanie prvákov

17. 10. - Svetový deň výživy 

17. - 21. 10. - Škola v prírode 

26. 10. - Súťaž v SUDOKu pre žiakov 8. a 9. ročníkov 

27. 10. - Duchovná obnova 6. A

28. 10. - 1. 11. - Jesenné prázdniny

 

september 2016

5. 9. - Začiatok školského roka - 8.30 v triedach

5. 9. - Úvodná svätá omša v škole

5. 9. - Stretnutie rodičov 1. ročníka

7. 9. - Ponuka krúžkov - zverejnenie 

9. 9. - Aktualizácia zápisných lístkov ŠKD

12. 9. - Odovzdanie vzdelávacích poukazov

16. 9. - Jesenné účelové cvičenie ZŠ  a didaktické hry

16. 9. - Odovzdanie prihlášok do CVČ a na krúžky

16. 9. - Vyzberanie vzdelávacích poukazov

21. 9. - Exkurzia ŠKD - sklárne Valaská Belá

30. 9. - Indiánska noc v škole 2. až 4. ročník

 

Školský rok 2015/2016

 

jún 2016

1. 6. - Triedny výlet 7. a 8. A

2. 6. - Triedny výlet 3. a 4. A

4. 6. - Deň rodiny - 9.00 do 12.00 

7. 6. - Konzultačný deň

9. 6. - Fotografovanie žiakov

22. 6. - Výlet za odmenu pre 2. stupeň - Krakow

24. 6. - Koncoročná klasifikačná porada

28. 6. - Rozlúčka s deviatakmi

29. 6. - Sviatok sv. Petra a Pavla - záverečná svätá omša v škole

30. 6. - Odovzdávanie vysvedčení

 

máj 2016

5. 5. - Slávik Slovenska - okresné kolo

5. 5. - Nanebovstúpenie Pána - sviatok katolíckych škôl svätá omša v Katedrále 8.15

5. 5. - Púť  katolíckých škôl - Turzovka - Živčáková 

9. a 12. 5. - Príjímacie skúšky na SŠ - 1. kolo

16. a 17. 5. - Duchovná obnova 9. A

20. a 21. 5. - Noc v škole - 1. až 4. ročník ZŠ

24. 5. - Stolnotenisový turnaj o Pohár riaditeľky DŠÚ, Žilina

24. 5. - Škrábikov Rajec

26. 5. - Sviatok Kristovho Tela a Krvi - svätá omša v škole

29. 5. - 1. sväté prijímanie 3. A - Katedrála o 10.30

30. 5. - Oceňovanie najlepších žiakov diecézy - ZŠ

30. 5. - Účelové cvičenie a didaktické hry ZŠ

 

apríl 2016

1. 4. - Prvopiatková adorácia - 5.A

5. 4. - Triedne rodičovské združenia o 16.00

6. 4. - Testovanie 9 2016 

7. 4. - Metodický deň

7. 4. - Riaditeľské voľno

11. 4. - Slávik Slovenska - školské kolo

13. 4. - Výchovný koncert v Dome umenia Fatra 10. 30 až 11. 30

14. a 15. 4. - Zápis žiakov do 1. ročníka od 14.30 do 17.00

18. - 22. 4. - Zber papiera

17. 4. - Zaslanie prihlášok na stredné školy

19. 4. - 3/4 ročná klasifikačná porada

22. 4. - Deň Zeme - Zemír, Zemírko

27. 4. - Shakespeare`s day - okresné kolo

29. 4. - Dopravné ihrisko

 

marec 2016

29. 2. - 4. 3. - Jarné prázdniny

8. a 9. 3. - Hviezdoslavov Kubín 

9. 3. - Pytagoriáda

10. 3. - Biblická olympiáda - dekanátne kolo

10., 17. a 31. 3. - Škôlkar v škole

21. 3. - Shakespear´s day

23. 3. - Krížová cesta v školekej kaplnke

24. až 29. 3. - Veľkonočné prázdniny

celý marec - predajná burza kníh v školskej knižnici

 

február 2016

1. 2. - Polročné prázdniny

4. 2. - Geografická olympiáda okresné kolo

4. 2. - Hviezdoslavov Kubín 2. stupeň

5. 2. - 12. 2. - Valentínska pošta

8. 2. - Turnaj vo futbale

9. 2. - Karnevalový deň - od 10. 00 v maskách

11. 2. - Hviezdoslavov Kubín 1. stupeň

do 17. 2. - Odovzdanie prihlášok RŠ na talentové SŠ

18. 2. - Duchovná obnova 8. A

29. 2. - 4. 3. - Jarné prázdniny

 

január 2016

11. 1. - Začiatok vyučovania

12. 1. - Požehnanie budovy školy

13. 1. - Olympiáda ANJ - okresné kolo

18. - 22. 1. - Lyžiarsky výcvik - 8.A a 9.A

19. 1. - Matematická olympiáda okresné kolo

25. 1. - Biblická olympiáda - školské kolo

26. 1. - Polročná klasifikačná porada

29. 1. - Odovzdávanie výpisov známok 1. stupeň 4. hodina, 2. stupeň 5. hodina

1. 2. - Polročné prázdniny, začiatok vyučovania 2. 2

 

december 2015

1. 12. - Triedne rodičovské združenia 16.00

1. 12. - Prijímanie tretiakov za kandidátov na 1. sv. prijímanie 16.00 kaplnka

1. 12. - Vianočné trhy

1. 12. - Talentída Expert geniality show - súťaž

1. 12. - Všedkovedko - súťaž

2. 12. - Okresné kolo technickej olympiády

2. až 4. 12. - Centík pre Afriku - predaj 12.30 až 14.15 

30. 11. až 4. 12 - Koláč pre Afriku 

4. 12. - Byť Mikulášom pre všetkých

7. 12. - Štvrtáci štvrtákom

do 8. 12. - Olympiáda MAT

8. 12. - Nepoškvrnené počatie Panny Márie - sv. omša Katedrála 10.00 - po skončení návrat do školy

4. - 11. 12. - Geografická olympiáda 

10. 12. - Olympiáda SJL

do 11. 12. - Olympiáda ANJ

do 15. 12. - Pytagoriáda

17. 12. - Vianočná besiedka pre rodičov  1. stupeň + 5. a 6. trieda

22. 12. - Vianočná akadémia

23. 12. - 7. 1. 2016  - Vianočné prázdniny

8. 1.  2016 - Riaditeľské voľno - začiatok vyučovania 11. 1. 2016

 

november 2015

4. 11. - účasť na Behu 17. novembra

5. 11. - technická olympiáda - školské kolo

6. 11. - duchovná obnova 6. trieda

9. až 13. 11. - iBobor - súťaž podľa kategórií

10. 11. - účasť anglickom divadle 8.30 - 3. až 5. ročník, 10.30 - 6. až 9. ročník

10. 11. - štvrťročná klasifikačná porada

12. 11. - Komparo 9 2015 - 9. ročník 

16. 11. - riaditeľské voľno 

23. 11. - olympiáda SJL - školské kolo

25. 11. - Testovanie 5 - 2015 5. ročník

26. 11. - účasť na súťaži ...a Slovo bolo u Boha... v Ružomberku

27. 11. - svätenie adventných vencov o 7.15 v kaplnke

30. 11. - Adopcia na diaľku - Centíková burza

 

október 2015

2. 10. - účasť na cezpoľnom behu

5. 10. - 9. 10. - plavecký kurz 3. ročník

6. 10. - plenárne a triedne rodičovské zruženia

9. 10. - výchovný koncert (Dom odborov)

9. 10. - účasť na futbalovom turnaji dievčat

14. 10. - pasovanie prvákov - 16.00

14. 10. - účať na burze informácií - 9. trieda

15. 10. - duchovná obnova - 5. trieda

16. 10. - svetový deň výživy

29. 10. - 30. 10. - jesenné prázdniny

 

september 2015

2. 9.

– začiatok školského roka 2015/2016

- stretnutie žiakov v triedach – 8. 30

- stretnutie rodičov žiakov 1. ročníka – 8. 30 v 1. A triede

- svätá omša – 9. 30 v areáli školy

3. - 4. 9. - triednické práce, vyučovanie 4 hodiny

7. 9. - vyučovanie podľa rozvrhu

10. 9. - rozdanie vzdelávacích poukazov

11. 9. - jesenné účelové cvičenie

16. 9. - ukončenie prihlasovania do CVČ a krúžkov

18. 9. - možnosť odovzdania vzdelávacích poukazov pre CVČ

25. 9. - noc výskumníkov

28. 9. - 3. 10. - plavecký kurz 3. ročník

28. 9. - divadelné predstavenie Protu korupcii - 1. stupeň

29. 9. - prednáška - Pravda o drogách