• Centrum voľného času

• Oznam k platbe za krúžky CVČ

Vážení rodičia,

mrzí nás, že vzhľadom na aktuálnu karanténnu situáciu momentálne nemôžu fungovať krúžky CVČ. Viacerí sa nás pýtate, ako je to s platbou, ktorú ste sa zaviazali v prihláške zrealizovať v priebehu mesiaca október.

Navrhujeme nasledujúce riešenie: krúžky majú byť v rozsahu 60 hodín za šk. rok. Ak sa situácia zlepší, v čo dúfame, krúžky  začnú opäť fungovať. Dopredu nevieme, koľko hodín bude zrealizovaných, no prosili by sme Vás, aby ste uhradili celú sumu za krúžok a na konci šk. roka urobíme vyrovnanie - v závislosti od odučených hodín jednotlivých krúžkov Vám vrátime pomernú časť poplatku.

Ďakujeme za porozumenie.

Krúžková činnosť začína vo štvrtok 1. októbra 2020

Poplatok za záujmový krúžok

Zákonný zástupca maloletého, prijatého do Centra voľného času na základe rozhodnutia o prijatí, prispeje na čiastočnú úhradu nákladov spojenú s činnosťou záujmového krúžku poplatok vo výške:

30,00 €/1 krúžok – v prípade, že žiak odovzdal Vzdelávací poukaz a zároveň sa prihlásil do 11. 09. 2020,

60,00 €/1 krúžok – v prípade, že žiak neodovzdal Vzdelávací poukaz a prihlásil sa do 11. 09. 2020,

60,00 €/1 krúžok – v prípade, že žiak odovzdal Vzdelávací poukaz a zároveň sa prihlásil od 12. 09. 2020,

80,00 €/1 krúžok – v prípade, že žiak neodovzdal Vzdelávací poukaz a zároveň sa prihlásil od 12. 09. 2020.

+ ostatné príplatky:

Florbal krúžok –  ročný príplatok  + 50,00 €

Pohybová príprava –  ročný príplatok  + 50,00 €

Zákonný zástupca maloletého, neprijatého do Centra voľného času na základe rozhodnutia, prispeje na čiastočnú úhradu nákladov spojenú s činnosťou záujmového krúžku (externý člen): 80,00 € na jeden krúžok na školský rok + ostatné mesačné príplatky stanovené vyššie pre vybrané krúžky.

Poplatky sa uhrádzajú na číslo účtu:

IBAN: SK13 0200 0000 0018 7253 1751

Do poznámky uviesť meno a priezvisko dieťaťa a názov krúžku.

ROZVRH ZÁUJMOVÝCH KRÚŽKOV

Jazyková učebňa

Malý športovec - všeobecná pohybová príprava

Všeobecná pohybová príprava

Deti sa učia základné pohybové zručnosti. Venujú sa zdravému životnému štýlu a láske k pravidelnému pohybu. Cieľom krúžku je rozvoj všeobecnej pohybovej mobility detí, ich obratnosti, sily, vytrvalosti, koordinačných schopností a motoriky tela.

Tanečno-folklórny krúžok - Materská škola

Tanečno-folklórny  krúžok - MŠ je zameraný pre detičky zo škôlky. Cieľom krúžky je viesť deti k tradíciám a  zvykom, ktoré sú typické pre našu oblasť. Tiež sa naučia rôzne vyčítanky, rečňovačky, hádanky a tanečné prvky.

Angličtina hrou – Materská škola

Cieľovou skupinou v krúžku Angličtina hrou sú detičky z Materskej školy. Cieľom krúžku je rozvíjať u detí cit pre jazyk a vzťah k angličtine, a to formou konverzácie, hier, spievania, hrania divadla a tancovania. Zmyslom krúžku je, aby bola angličtina pre deti hravá, výuka pútavá, zaujímavá a obohatená o striedanie činností.

Tanečno-folklórny krúžok – Základná škola

Dievčatá a chlapci  v krúžku si  osvojujú pohybové činnosti a rozvíjajú hudobné cítenie. Učia sa základné tanečné prvky, tanečné hry, ktoré využívajú prirodzený detský prejav a tance v určitej choreografii.

Futbalový krúžok

Zábava a disciplína – dva prvky, ktorými vedie tréner členov futbalového krúžku.  Prioritou je motivovať deti k futbalu. Učia sa pracovať s loptou, oboznamujú sa krôčik po krôčiku s pravidlami futbalu,  usmerňujú sa k spoločnej práci v kolektíve.

Informatický krúžok

Počítačový krúžok IT kids sa koná v učebni informatiky. Deti sa učia základom práce s počítačom. Členovia krúžku majú jedinečnú možnosť naučiť sa nielen základné práce s počítačom, ale aj pokročilé nastavenia operačných systémov a prácu s internetom.

Florbal

Záujmový krúžok florbal je športová aktivita pre chlapcov aj dievčatá, pri ktorej sa kladie dôraz na športovanie pre zdravie, priateľský a správne súťaživý kolektív.

Malý kutil

Krúžok je zameraný na vytváranie si pracovných návykov a zručností u deti. Členovia krúžku si spoločne so svojím vedúcim vyrábajú rôzne hračky, pomôcky, okrasy s ktorými sa môžu pýšiť nielen medzi svojimi spolužiakmi ale i doma.

Slovenčina prevažne vážne

Krúžky Slovenčina prevažne vážne a Logické hry sú  zamerané na intenzívnejšie precvičenie učiva slovenského jazyka, literatúry a matematiky. Slúžia ako príprava žiakov deviateho ročníka na Testovanie 9 a prijímacie skúšky na stredné školy.

Zbor Kráľovnej pokoja

Zbor Kráľovnej pokoja ponúka možnosť spolu s ostatnými sa podieľať na školských svätých omšiach, prípadne aj chválach - svojim spevom alebo hudobným doprovodom, ktorý spolu nacvičíme na nácvikoch.

Výtvarný krúžok

Žiaci sa na krúžku učia  rozvíjať zručnosti pri kresbe, maľbe, grafike a modelovaní samostatnými úlohami.

Hravá angličtina 1. a 2. ročník

Hlavným cieľom krúžku Hravá Angličtina je rozvíjať cit pre jazyk a vzťah detí k angličtine, s ktorou sa dnes stretávajú na každom kroku – čím ďalej, tým častejšie aj vo forme často používaných anglických slov v slovenskom jazyku.

Koledovanie našich žiakov v zariadení pre seniorov

5. decembra 2019

• Email školy: skola@sskp.sk
        • Kancelária školy: +421 910 852 152 Zástupca pre Gymnázium: +421 911 912 371 Zástupca pre ZŠ: +421 910 852 152 Školská jedáleň: +421 910 505 300 Materská škola, veľkí: +421 910 852 468 Materská škola, malí: +421 910 852 467