• Školský klub detí

• Aktivity ŠKD 2021/22

Nanukový piknik

Horúce júnové dni sme si spríjemnili nanukovačkou v tieni stromov. Viac záberov z tejto akcie môžete nájsť vo fotoalbume.

Tvorivé a zábavné aktivity v ŠKD

Počas školského roka sme sa venovali rôznym zábavným a tiež tvorivým aktivitám. Našimi dielkami sme vyzdobovali priestory školy. Pár záberov z našej tvorby si môžete pozrieť vo fotoalbume.

MDD v ŠKD

Medzinárodnýdeň detí sme oslávili športovými aktivitami na ihrisku. Preverili sme si svoju obratnosť, postreh, šikovnosť a tiež zmysel pre spoluprácu. Na záver sme si urobili malý piknik v školskej záhrade.

Viac záberov z tohto dňa si môžete pozrieť vo fotoalbume.

Opekačka na školskom dvore

Počas tohtoročnej tradičnej opekačky nám počasie prialo, tak sme si mohli naplno vychutnať nielen vlastnoručne upečené špekáčky, ale najmä dobrú náladu detí zo všetkých troch oddelení ŠKD.

Viac záberov je vo fotoalbume.

ŠKD v zábavnom centre

Na začiatku mája sme navštívili zábavné centrum Kongo v Žiline. Naplno sme si vychutnali zábavu na množstve preliezok, tobogánov, šmýkľaviek,  povozili sa na autíčkach, kolobežkách, zmerali si sily v rôznych súťažiach. Už teraz sa tešíme na ďalšiu návštevu tohto centra.

Viac záberov si môžete pozrieť vo fotoalbume.

Veľkonočné trhy

Po dvojročnej odmlke sme s radosťou pripravili veľkonočné trhy v ŠKD. Ponúkali sme vlastnoručne zhotovené veľkoonočné dekorácie, kraslice, zajačikov, kvety a rôzne drobnosti, ktorými si skrášľujeme svoje domovy vo veľkonočnom období.

Viac fotiek z veľkonočných trhov je k dispozícii vo fotoalbume.

Detská krížová cesta

V pôstnom období sme sa krížovou cestou pripravovali na blížiace sa veľkonočné sviatky.

Viac záberov z detskej krížovej cesty si môžete pozrieť vo fotoalbume.

Výstava bábok

Po dlhšej prestávke sa opäť otvorili dvere  Rosenfeldovho paláca v Žiline a my sme s radosťou vstúpili do sveta bábok. Iteraktívna výstava, ktorej súčasťou bol aj zaujímavý výklad, tieňové divadlo a tvorivé dielne, priniesla deťom veľa nových inšpirácií.

Viac z výstavy bábok si môžete pozrieť vo fotoalbume.

Karneval

Aj v tomto roku sme sa tešili z fašiangovej zábavy, všetci sme sa obliekli do veselých masiek a v jednotlivých oddeleniach sme si zatancovali, zasúťažili a dosýta sa vyšantili.

Niekoľko záberov z karnevalovej atmosféry ponúkame vo fotoalbume.

Zimné tvorenie v ŠKD

Zimnú atmosféru sme si dotvárali kreatívnou tvorbou a našimi dielkami sme vyzdobili školské chodby.

Viac z našej tvorby si môžete pozrieť vo fotoalbume.

Návšteva knižnice

Školská knižnica je našim obľúbeným miestom, kde si môžeme poprezerať zaujímavé knihy v peknom a pohodlnom prostredí a tiež si ich požičiavať a čítať si z nich v školskom klube.

Vianočné trhy

Opäť sa nám podarilo pripraviť vianočné trhy, kde sme predávali ručne zhotovené výrobky spolu s našimi pani vychovávateľkami.

Zábery z vianočných trhov si môžete pozrieť vo fotogalérii.

Zdobenie vianočných stromčekov

Predvianočný čas je časom očakávania a zároveň časom plným príprav na najkrajšie sviatky v roku. S deťmi v ŠKD sme pripravovali vianočnú výzdobu, ktorej najdôležitejšou časťou sú vianočné stromčeky.

Viac fotiek zo zdobenia vianočných stromčekov si môžete pozrieť TU.

Požehnávanie adventných vencov

Pred prvou adventnou nedeľou už tradične pripravujeme adventné vence, ktoré nám požehnal pán kaplán v škoskej kaplnke v piatok 26. 11. 2021 a v nedeľu sme mohli vo svojich domácnostiach zapaľovať prvú adventnú sviečku.

Viac vo fotoalbume.

Deň zdravej výživy

Učiť sa vyberať medzi potravinami tie, ktoré sú prospešné pre naše zdravie, nie je ľahká úloha. Popasovali sme sa s ňou aj v školskom klube a vyskúšali sme si tiež pripravu rýchleho zdravého občerstvenia z ovocia a zeleniny.

Niekoľko záberov si môžete pozrieť vo fotoalbume.

ŠKD v plnom nasadení

Stromy zhodili svoje listy a zaplnili ihrisko, ale my sme si hravo poradili s metlami a v priebehu dvoch popoludní sme sa opäť mohli bezpečne hrať futbal i naháňačky.

Viac fotiek si môžete pozrieť vo fotoalbume.

Darčeky pre starkých

Aj my sme si pripomenuli mesiac úcty k starším a pripravovali sme darčeky pre starých rodičov. Viac záberov z našej tvorby pre starkých si môžete pozrieť vo fotoalbume .

ŠKD sa modlí ruženec

V októbri sme venovali čas modlitbe posvätného ruženca v školskej kaplnke alebo v triede. Skrze Pannu Máriu, patrónku našej školy, sme si vyprosovali potrebné milosti pre nás i našich blízkych.

Viac fotiek vo fotoalbume.

Mladý zdravotník

Naši prváci v ŠKD sa vžili do úlohy zdravotníkov a učili sa poskytovať prvú pomoc zraneným. Ktovie, možno raz v budúcnosti z nich vyrastú lekári, záchranári, zdravotné sestry... :).

Olympiáda v ŠKD

"Pripraviť sa, pozor, štart!" Týmito povelmi sa začínali súťažné disciplíny na školskom ihrisku počas olympijského popoludnia v ŠKD. Štvrtáci mali na starosti jednotlivé disciplíny a súťažiacim udeľovali za ich splnenie pečiatku. Kto nazbieral plný počet pečiatok, mohol sa tešiť na sladkú odmenu a vychutnať si tiež pocit úspechu.

Viac fotiek z olympiády si môžete pozrieť vo  fotoalbume.

Jesenná výzdoba školy

Pestré jesenné farby sme si preniesli aj do priestorov školy našimi výtvarnými dielkami. Niekoľko záberov z našej jesennej tvorby si môžete pozrieť aj vo fotoalbume .

Šarkaniáda

Krásne jesenné dni sme využili na púšťanie šarkanov na školskom ihrisku. Nájsť spôsob, ako dostať šarkana do vzduchu, bolo zábavné. Dostať však šarkana zo stromu už bolo menej zábavné, no spoločnými silami sme to vždy zvládli :).

Viac fotiek zo šarkaniády si môžete pozrieť vo fotoalbume.