• Aktuality

      • Prváci v Krajskej knižnici

       13. 6. 2022

       Vo štvrtok 9.6.2022 naši najmenší prváci zo ZŠ zavítali do Krajskej knižnice v Žiline, kde ich čakal program s názvom Hlbokomorské rozprávky. Zoznámili sa s rybou Bibou a jej príhodami. Vyrábali si aj svoje vlastné rybičky. Spoznali prostredie knižnice a keďže sú usilovní a poznajú už všetky písmenká, majú možnosť si knižky aj požičiavať.

       Mgr. Jančová Marcela

      • Návšteva u obuvníka…

       6. 6. 2022

       Žiaci 1.A navštívili v rámci výtvarnej výchovy obuvnícku dielňu, kde si privoňali k tradičnému obuvníckemu remeslu. Na chvíľu sa ponorili do sveta rozprávky s hľadaním obuvníckych škriatkov. Pán obuvník deťom podrobne vysvetlil ručnú výrobu topánok a deti si mohli sami vyskúšať prácu s kladivom a razidlom. Na pamiatku si vyrobili drobnosť z kože. Ďakujeme rod.Matejíkovej za krásne strávené dopoludnie.


       Mgr. Jančová Marcela

      • Plavecký výcvik tretiakov a štvrtákov

       6. 6. 2022

       V dňoch 30. 5. - 3. 6. 2022 sa žiaci tretieho a štvrtého ročníka zúčastnili plaveckého výcviku na Mestskej plavárni v Žiline. Pod vedením odborných inštruktorov Klubu plaveckých športov Nereus, sa naši žiaci učili plávať. Pre niektoré deti to bola naozaj výzva, iným plávanie nerobí žiadny problém. Za svoju účasť dostali absolventi výcviku Diplom.

       Dúfame, že si žiaci plávanie obľúbili a že si to vyskúšajú niekde na prázdninovej dovolenke.

     • Tlakový hrniec tretíkrát na KAPA - gymnáziu 
      • Tlakový hrniec tretíkrát na KAPA - gymnáziu 

       2. 6. 2022

         

       V piatok 27. mája 2022 sa druháci gymnazisti po tretí krát stretli na debate pod názvom Tlakový hrniec. Tentokrát debatovali o téme Neplánované tehotenstvo. Dve hodiny sa rozprávali o tom, ako je možné, že žena otehotnie neplánovane, o tom, ako sa takáto situácia dá riešiť, ako by ju riešili študenti a čo by im pomohlo. Jedna z tém bola aj adopcia. Na debate sa zúčastnila aj nová lektorka Miška, ktorá si s manželom adoptovala tri deti. V debate opísala skúsenosť s adopciou, hovorila o jej neskonalej vďake, že si ich adoptovať mohla, pretože ich mamy im dali šancu narodiť sa, o tom, ako doma deťom vysvetľuje, že sa jej nenarodili z bruška, ale zo srdca, ako ich dokonca mohla kojiť.

       Vďaka za skvelú debatu a hostí, ktorí nás vždy posúvajú ďalej. 

         

      • MŠK Žilina

       2. 6. 2022


       V utorok, 31.5.2022, sa zúčastnili žiaci 1. a 2.ročníka ZŠ športovej akcie na futbalovom štadióne MŠK Žilina. Deti si vyskúšali aké je to sedieť v miestnosti pre novinárov a dávať tlačové správy. Podporiť ich prišiel aj maskot MŠK "Šošón". Navštívili sme sieň slávy, kde si deti mohli pozrieť na fotografiach históriu štadióna, športového klubu a množstvo trofejí. Potom sa deti prezliekli v šatni a vstúpili na ihrisko, kde čakali na deti milí a ústretoví tréneri, ktorí s deťmi absolvovali tréning. Deti si za športovali, zasúťažili a unavení sa vrátili do školy. Ďakujeme celému športovému klubu MŠK Žilina za vrelé privítanie a maskotovi za zabávanie počas celého nášho stretnutia.  

       Mgr. Jančová Marcela

      • Praha už volá... 

       1. 6. 2022

       Po troch dňoch náporu na vedomosti štvrtákov na maturite sa štvrtáci ocitli vo vlaku smer Praha. Písal sa deň 27.5.2022, kedy zmaturovaní štvrtáci išli vydýchnuť a spoznať zákutia Prahy. Spoznali mnoho miest stovežatej Prahy, ako Petřín, Hradčany, Nový Svět, Malú Stranu, kde sa išli aj poďakovať a pomodliť za maturitu k Pražskému Jezuliatku. Samozrejme nemohli obísť ani Karlov most, či Staromestské námestie a Václavák. 

       V nedeľu sa zúčastnili sv.omše na Vinohradoch a bola možnosť ešte pred odchodom domov prepadnúť Vyšehrad. Písal sa deň 29.5.2022 a štvrtákov čakala cesta domov a rozlúčka na ostro. 

       Výlet do Prahy nebol len o spoznávaní mesta, bol aj o takej malej rozlúčke pri kávičke, pri dobrom jedle, bol aj o rozhovoroch na prechádzkach, či len o takom oddychu s výhľadom na Prahu. 

         

                                                                                                             Mgr. Gabriela Králiková  

                                                                 

        

         

      • Dejepisno-literárna exkurzia Orava

       31. 5. 2022

       Celá 5. A trieda sa vybrala 19. 5. 2022 na exkurziu  na Oravu.

       Začali sme na Oravskom hrade, kde sme prešli veľký prehliadkový okruh a spoločne so sprievodcom sme sa dostali do najvyššie položenej a dostupnej časti hradu.

       Po zaujímavej prehliadke hradu sme sa presunuli do obce Jasenová, kde sme navštívili rodný dom Martina Kukučína. 

       Exkurziu sme zakončili návštevou artikulárneho dreveného kostolíka v Leštinách.

       Okrem mnohých informácií, vedomostí a množstva suvenírov žiaci nadviazali aj nové kamarátstva so žiakmi piateho ročníka z Diviny, s ktorými sme spoločne absolvovali exkurziu.

       Marta Lakatošová a Gabriela Galčeková.

      • Prehliadka mesta Žilina

       31. 5. 2022

       Dňa 19.5.2022 sa študenti 1.AG zúčastnili na malej prehliadke mesta Žilina. Študenti si za pomoci pani učiteľky Sabovej túto prehliadku vytvorili svojimi silami. Takmer každý študent si pripravil krátke informácie o pamiatkach, ktoré navštívili. Na prehliadke nechýbali pamiatky ako sú: Námestie A.Hlinku, Kostol sv. Barbory, Mestské divadlo, Katedrála Najsvätejšej Trojice a mnoho ďalších.

        

       Veľa študentov načerpalo veľa nových informácii o pamiatkách okolo ktorých chodievajú takmer každý deň. Zistili, že aj keď nejaká pamiatka vyzerá iba ako obyčajná budova, skrýva sa za omietkou niečo oveľa vzácnejšie.

        

       Text: Karolína Škulcová (I.AG)

       Fotky: Dominika Novosadová (I.AG)

        

      • DofE expedícia

       25. 5. 2022

       Anika, Laura, Mária, Matúš, Timka, Natika (študenti II.AG a II.BG). Týchto šesť dobrodruhov sa zúčastnilo cvičnej DofE expedície z Vrútok do Strečna (15.5.-17.5.) Keď sa na ňu vyberali ani len netušili čo ich čaká. Chceli len malú nevinnú túru, vzišla z toho však cesta na „Gerlachovský štít“ (Suchý vrch v Malej Fatre). 

       Bola to cesta, pri ktorej sa nám slzy tisli do očí a asi aj nejaké vypadli. Vzájomné povzbudzovanie to ale zachraňovalo. Počas tejto veľmi náročnej túry sme sa toho veľa naučili. Hneď na začiatku, keď sa Matúš s Natikou hádali už vo Vrútkach kadiaľ máme ísť, ľudia po nás začali pokukovať. Poviem vám, že hovoriť na Aniku po výstupe na Suchý je iba na vlastné riziko. Mária by si mohla na najbližšej túre natrieť tvár opaľovacím krémom, lebo po skončení expedície by sa dal na nej vyprážať rezeň, aká bola červená a rozpálená. Najmenej starostí a trápení mala Timka. Nekomentovala, šľapala a bavila sa. Odignorovali sme tiež info o medveďoch, ktoré sa vraj potulujú Malou Fatrou a nič nám nezabránilo spať pri chate, o ktorej je známe, že tam niekedy zavítajú (Chata pod Suchým). Tak to aj vyzeralo v tú noc. Celú noc sme oči nezažmúrili keď sme počuli, že nám niečo funí pri stane. Pani učiteľky (Rybárová, Hrkútová) tvrdia, že jelene, no doteraz nevieme, či im veriť. Medveď či jeleň neboli jediné zvieratá, ktoré nás cez noc navštívili. Prefíkaná líška Eliška nám robila spoločnosť celú noc pri chate pod Kľačianskou Magurou. Lauru bolo počuť až do Los Angeles celé tri dni, vraj hory sú jej druhý domov. Po tejto nezabudnuteľnej expedícii môžeme povedať, že aj náš. 

       V júni pripravujeme kvalifikačnú expedíciu (ešte sa uvidí kam), tak držte palce. Ozveme sa ☺

       za expedičný tím: Natika Kušnieriková (II.BG)

      • Matematický hľadáčik

       11. 5. 2022

       V máji, keď slnko už súhlasilo s tým, že bude teplé počasie, pani asistentka Mgr. Lenka Brodňanová vymyslela hodinu  matematiky, kde by sa žiaci dobrovoľne naháňali za príkladmi z matematiky. 

       Vytvorila mapu školského areálu, do ktorého zaznačila 10 stanovísk s matematickými príkladmi štvrtackeho učiva. Žiaci mali súťažiť o najvyšší počet správnych odpovedí - výsledkov, v čo najrýchlejšom čase. Žiakom sa takáto naháňačka veľmi pozdávala, ale nenašli všetkých dvanásť stanovíšť s príkladmi, pretože v tom čase sa iný tvorivý učiteľ rozhodol upratovať s deviatakmi v našom školskom areáli. A tak snaživí deviataci pozbierali omylom aj dva doteraz (a už asi nikdy) nevyriešené matematické príklady určené štvrtákom. Nič to však neubralo zábave a nasadeniu  štvrtákov. Samko Bartko vyriešil príklady bez chyby. Okrem neho asi ďalších 6 štvrtákov získalo za skvelú aktivitu a výsledky jednotku.

       Ďakujem veľmi pekne  za inšpiratívnu a osviežujúcu iniciatívu a spoluprácu! 

        

       PaedDr. Petra Šadláková 

     • Slávik Základnej školy roč. 1 .- 4.
      • Slávik Základnej školy roč. 1 .- 4.

       8. 5. 2022

       Dňa 27.4. 2022 o 14,00 hod. prebehla v 2.A triede súťaž talentov v speve. Tí, ktorí nabrali odvahu, sa prihlásili ako jednotlivci, ale vystúpilo aj jedno trio zo zahraničia - Ukrajiny. Súťažilo sa v dvoch kategóriach. Speváci predviedli výbornú úroveň. Dúfame, že na budúce bude odvážlivcov viac.  

       Výsledky: 

       I. kat.:

              1. miesto:  Elizabeth Matejík (1.A)  

               2. miesto:  Anetka Lúčanová (2.A) 

               3. miesto:  Katka Hrnčiarová (1.B) 

         II. kat.:

               1.miesto:  Jeong Suah (3.A) 

               2. miesto:  Čanigová Stella (3.A) 

               3. miesto:  Viun Vladyslav (4.A) 

       Pochvalné uznanie: Ivanna Zhamurová (2.A) 

       Všetkým srdečne gratulujeme!

       Foto v albume  

       Mgr. Kučerová Gabriela

      • Oznam zo školskej jedálne

       4. 5. 2022

       Milí žiaci, rodičia a zamestnanci školy,

       v mesiaci apríl 2022 v systéme "stravovanie" nedochádzalo k odrátavaniu sumy za odstravované obedy. Na základe tejto skutočnosti nechodili upozornenia o nízkom kredite a o pozastavení objednávok. Chyba v systéme je už odstránená.

       Žiakom a zamestnancom, ktorí dnes dostali upozornenie o pozastavení obedov bude na základe stravného lístka, ktorý si môžu vyzdvihnúť v kancelárii vedúcej jedálne vydaný obed.

       Mgr. Eva Kuriaková

       vedúca školskej jedálne, vedúca CVČ

      • Ocenenie pre Sáru Zimenovú

       29. 4. 2022

       Dňa 27.4.2022 sa uskutočnilo slávnostné ocenenie najlepších žiakov katolíckych stredných škôl Žilinskej diecézy. Za našu školu bola nominovaná a ocenená žiačka 4.AG triedy Sára Zimenová. Slávnostné ocenenia odovzdával Mons.Tomáš Galis, žilinský biskup. Oceňovanie bolo spojené aj so sv.omšou a spoločným posedením.

       A prečo práve Sára Zimenová? Naša Sára je cieľavedomá mladá žena, ktorá si vždy zodpovedne plní školské aj mimoškolské povinnosti, neustále má chuť formovať sa a získavať nové skúsenosti. Nebojí sa prezentovať svoje názory a postoje, a tým vydávať svedectvo mladého kresťana na ceste k zrelosti. Rada posúva svoje hranice aj napríklad cez projekt DOFE, kde získala už striebornú medailu, no popri všetkých aktivitách nezabúda ani na pomoc a podporu svojim spolužiakom. Pozor, vyrastá z nej nádejná kandidátka na prezidentku republiky, ona sama to potvrdí! 

       Veľmi dôležitý je pre ňu aj osobný vzťah k Bohu. Naša Sára je proste taká, usmievavá, skromná a je veľkým darom pre spolužiakov, učiteľov a samozrejme pre triednu učiteľku. Ďakujeme Pánovi, že sme ju mohli spoznať a že sa zaradila do našich radov. 

                                                                                              Mgr. Gabriela Králiková

      • Deň Zeme v 3.A....

       25. 4. 2022

       Pri príležitosti oslavy našej planéty prebiehajú v 3.A a celkovo aj na našej škole rôzne akcie zamerané na uvedomenie si potreby čistého životného prostredia. Tretiaci intenzívnejšie pracovali na úprave okolia školy. Na tvorivých dielňach žiaci pracovali s rastlinným materiálom a vytvárali z neho výrobky. Do vyučovania boli zvýšenej miere zaradené aktivity zamerané na spoznávanie prírody, stromov, bylín...Žiaci tvorili projekty, vytvárali vizitky a omaľovánky. Počas apríla prebieha zber papiera, do ktorého sa zapojí celá škola. V každej triede sa pani učiteľky s deťmi, v tomto čase viac venujú ekologickým otázkam. V škole máme celoročný zber plastových vrchnáčikov a batérii. V triedach sú koše na separovanie papiera a plastu. Žijeme na krásnej planéte, o ktorú by sme sa mali s láskou starať.  My sme zapríčinili jej znečistenie!!! Pracujme na tom nielen na Deň Zeme. 

        

                                                                                                        Mgr.Kučerová Gabriela

      • Deň pred veľkonočnými prázdninami v 3.A 

       20. 4. 2022

       Pred nástupom na veľkonočné prázdniny tretiaci strávili príjemný deň v škole. Vyučovanie nahradila hra, tvorivosť, aktivity na upevňovanie priateľských vzťahov a dobrá nálada. Tento deň si viac uvedomovali význam blížiacich sa sviatkov a dôležitosť zmeny vo svojom správaní k lepšiemu. Spoločne si určili cieľ, ktorý by mali plniť v triede i mimo nej. Každý jeden prispel k tomu, aby nálada bola príjemná a radostná. Všetkým prajeme požehnané a milostiplné prežitie sviatkov. Fotografie v albume. 

       Mgr. Kučerová G. 

         

      • Einstein Teen  

       20. 4. 2022

       Niektorí žiaci našej školy, ktorí vedia o svete viac ako len základy zo školských učebníc, sa v marci zúčastnili ďalšieho kola anglickej vedomostnej súťaže Einstein Teen. Napriek zložitým dištančným online podmienkam dokázali spolupracovať a komunikovať v tímoch zostavených z troch súťažiacich a zmerať si tak sily so žiakmi z iných škôl. Rozhodovali vedomosti, logické uvažovanie, ale aj rýchlosť či šťastie. Po prebojovaní sa pomedzi otázky z desiatich rozličných okruhov sa nakoniec umiestnili aj na stupienku víťazov. 

       V kategórii 4. - 6. ročník nás úspešne reprezentovali Tomáš Pudiš (4. A), Oliver Kozinka (5. A) a Ľuboš Jašík (6. A). Získali krásne 2. miesto! 

       V kategórii 7. - 9. ročník zabojovali Martin Frič (7. A), Tomáš Šoška (8. A) a Michal Mišút (9. A). Obsadili tiež 2. miesto! 

       Súťažiacim zo srdca gratulujeme a veríme, že sa budú aj naďalej rozvíjať v anglickom jazyku. 

         

     • Ekoolympiáda
      • Ekoolympiáda

       19. 4. 2022

       V marci prebiehali na ZŠ i GYM súťažné kolá Ekoolympiády, vedomostnej hry, ktorá digitálnou formou vzdeláva žiakov a študentov v oblasti ochrany životného prostredia a klímy.

       Z 5.A sa zúčastnili vyššieho kola: Sofia Mozsiová, Kamila Paverová.

       Zo 7.A: Veronika Trúchla, Laura Lakatošová, Katarína Michaľaková, Katarína Káčeríková.

       Za gymnázium súťažili z II.BG: Alžbeta Bosini, Laura Drusková, Lucia Jarošová, Oliver Káčerík, Mária Kucharčíková, Alexandra Lacková, Eva Mačejáková, Timea Vdovičíková.

       Z I.AG: Alžbeta Belejíková, Natália Čanecká, Anna Mária Jančiová, Dominika Petrovičová, Karolína Škulcová, ktorá získala najviac bodov pre školu. Gratulujeme.Ekoolympiáda na konala pod záštitou Slovenskej komisie pre UNESCO.

       Mgr. Miroslava Klučiariková, Mgr. Mária Jakubcová

     • Biologická olympiáda
      • Biologická olympiáda

       19. 4. 2022

       Do školského kola Biologickej olympiády v kategórii A sa tento šk.rok zapojili maturanti z biológie. Zmerali si sily pri riešení teoretických úloh i praktických cvičení. Najviac bodov získala a ďalej postúpila Laura Ondrová. Krajské kolo prebiehalo online formou dňa 23. 3. 2022 a Laura sa stala úspešnou riešiteľkou.

       Mgr. Miroslava Klučiariková

        

   • Kontakt

    • Spojená škola Kráľovnej pokoja
    • skola@sskp.sk
    • Email na správcu siete: ITpodpora@sskp.sk
    • Kancelária školy: +421 910 852 152, vedúca šj:+421 910 505 300 Zástupca pre Gym: +421 911 912 371 Zástupca pre ZŠ: +421 901 909 183, MŠ Lienky: +421 903 983 911, MŠ, Sovičky: +421 910 852 468, MŠ, Mravčekovia: +421 903 983 910 MŠ, Včielky: +421 910 852 467 Ekonóm: +421 905 541 953 Školník: +421 911 912 372 Špeciálna pedagogička: +421908 148 444 Sociálna pedagogička: +421 903 983 957 Školský psychológ: +421 903 983 957
    • Na Závaží 2 010 01 Žilina Slovakia
    • IČO: 37909533
    • DIČ: 2021879838
    • IBAN ŠKOLY : SK13 0200 0000 0018 7253 1751 IBAN Školskej jedálne: SK38 0200 0000 0000 6093 2432
    • Zodpovedná osoba: Konferencia biskupov Slovenska, Kapitulská 11, P. O. Box 11, 814 99 Bratislava, IČO: 00684325, DIČ: 2020804841 gdpr.kbs.sk, e-mail: dpo@kbs.sk
   • Prihlásenie