• Aktuality

      • Koncoročný výlet III. BG

       21. 6. 2023

       V plánovaní výletov vieme byť poriadne chaotickí, ale stojí nám to za to. Ani tento koncoročný výlet nebol výnimkou. V stredu ráno sme sa stretli na autobusovej stanici, odkiaľ sme spoločne vyrazili na dvojdňovú chatu do Terchovej. Po ubytovaní sa a spoločnom obede sme vyrazili na turistiku na Chatu pod Grúňom, kde sme sa spolu zahrali a viac zblížili. Počasie nám tento rok konečne prialo. Na rozprávanie vtipov a zážitkov pri opekaní budeme dlho spomínať. Súčasťou programu boli aj spoločenské hry, futbal, volejbal, karty … Posledný deň sme zahájili prechádzkou na rozhľadňu Terchovské srdce, kde sme si pozreli výhľad na celú Terchovú. Užili sme si posledný spoločný obed, poupratovali po sebe a s ďalšími zážitkami odchádzali domov.

       Mária Cesneková

      • Koncoročný triedny výlet – Park Bôrik s prváčikmi

       21. 6. 2023

       Slniečko v utorok 20.6. vylákalo na výlet aj prváčikov.

       Za cieľ si vybrali park Bôrik. Cestou cez mesto opakovali dopravné značky aj pravidlá cestnej premávky a povinnosti chodcov. Po príchode do parku deti privítal príjemný chládok stromov a vôňa lipových kvetov. Nasledovali krátke hry, kde si zopakovali, čo všetko sa naučili na prvouke, hravou formou si zasúťažili, aj nechali voľnosť fantázii pri tvorbe domčeka z prírodných materiálov. Nasledovali športové hry, ktoré preverili šikovnosť aj zdatnosť detí. Nechýbali ani sladké odmeny za súťažné disciplíny. Po občerstvení a hrách na ihrisku slniečko viac hrialo. Deti sa osviežili pri fontáne a zamaškrtili si na zmrzline.

       Voľné doobedie prváci zakončili v triede odpočinkom s rozprávkou.

                                                                                      Tr.uč. Turianová Mária

      • Koncoročný výlet triedy 2.AG

       21. 6. 2023

       Dňa 15.6. (štvrtok) sa študenti 2.AG triedy Gymnázia Kráľovnej pokoja, zúčastnili koncoročného výletu do obce Poluvsie a do mesta Rajecké Teplice.

       Študenti sa spolu so svojím triednym učiteľom pánom Jakubom Krenželákom a s dozor konajúcou pani učiteľkou Martinou Hrmelovou, vybrali v raňajších hodinách vlakom do obce Poluvsie. Hlavným bodom ich programu bola turistická prechádzka k Skalkám, počas ktorej si mnohí užili najmä výhľady na okolité prírodné scenérie.

       Študenti sa potom presunuli peši do Rajeckých Teplíc. Celá trieda si s učiteľmi urobila krátku prechádzku mestom, kde ich následne čakal rozchod, a teda čas, ktorý mnohí strávili užívaním si teplého, letného počasia, voľnočasových aktivít, iní zase posedeniami v kaviarňach, či v reštauráciách pri dobrom obede.

       Študenti sa v poobedňajších hodinách vlakom presunuli z Rajeckých Teplíc späť do Žiliny.

       Ďakujeme učiteľom a všetkým zúčastneným za spoločne strávený čas a za príjemnú atmosféru počas celého dňa.

       Vďaka patrí najmä Bohu za to, že sme mohli všetci v zdraví a v dobrej nálade prežiť tento deň.

       Veronika Laurenčíková

      • Deň rodiny

       19. 6. 2023

       V sobotu do školy s úsmevom na perách sa nevidí len tak hocikde. U nás v škole sme to zažili opäť 3. júna. Deti, študenti, rodičia, učitelia, nepedagogickí zamestnanci a rodinní príslušníci sa stali jednou veľkou rodinou, ktorá prežila krásne dopoludnie. Rodinky absolvovali originálne stanovištia, na ktorých po ich splnení dostali "rodinkáče" a mohlo sa ísť nakupovať do obchodu "Nekupto." Nechýbali aktivity ako maľovanie na tvár, skákací hrad, guláš, kofola, mňam koláčiky, cukrová vata, workout predstavenie, hudba,...

       Ďakujeme každému, kto priložil ruku k dielu, ale hlavne pani učiteľke Pudišovej, ktorá už po siedmy rok akciu zastrešovala a ostáva nám veriť, že sa necítila sama a že s nami do toho pôjde i ďalší a ďalší a ďalší rok :-)

       p. uč. Rybárová

      • KOŽAZ III.AG, III.BG

       14. 6. 2023

       Zmoknutí, unavení, ale šťastní. Aj takto by som zhodnotila náš KOŽAZ v Tatrách. Stretnúť sa ráno v slnečnej Žiline a vystúpiť v upršaných Tatrách bolo nemilé prekvapenie. Po ubytovaní v našom penzióne Partizán sme sa spoločne naobedovali a vyrazili na prvú túru. Aj keď s malou dušičkou každý dúfal, že v tom lejaku nikam nepôjdeme. Našich nabudených učiteľov ani silný dážď nezastavil, a tak sme v pršiplášťoch šliapali na Štrbské pleso, kde nás, bohužiaľ, čakal zahmlený výhľad .

       Zmoknutí do poslednej nitky sme sa vrátili na ubytovanie, kde nás čakalo milé prekvapenie - palacinky. 

       Na ďalší deň sme mali v pláne náročnejšiu túru. Zdolať Rainerovu chatu, Zamkovského chatu a Hrebienok nebolo pre každého tak ľahké. Zo začiatku nám aj počasie prialo, no nakoniec sme aj tak neostali suchí. Deň sme zakončili spoločným programom, kde sme si precvičili náš všeobecný prehľad a zasúťažili o sladkú odmenu. 

       V deň odchodu sme sa rozlúčili s upršanými Tatrami a s ďalšími spoločnými zážitkami sme sa tešili na preplnený vlak.

      • 4.A na dopravnom ihrisku

       14. 6. 2023

       Dňa 13.6.2023 si žiaci 4.A ZŠ vyskúšali pravidlá cestnej premávky teoreticky, ale aj prakticky. Nakoľko absolvovali návštevu ihriska posledný krát, čakalo ich prekvapenie vo forme vypracovania testu. Všetci testom prešli a preto následne mohli preukázať svoje zručnosti v jazde na kolobežke alebo v jazde na bicykli. Po úspešnom zavŕšení oboch testov obdržali všetci preukaz cyklistu.

       tr. uč. Kučerová

      • Exkurzia – Letisko Dolný Hričov

       14. 6. 2023

       Zaujímajú vás  lietadlá a letecká prevádzka? Videli ste už  štart lietadla alebo pristátie priamo pri pristávacej dráhe? Viete, čo všetko sa musí urobiť po prílete alebo pred odletom? Toto všetko zažili žiaci 8. a 9. ročníka počas exkurzie Letiska v Dolnom Hričove 9. júna bez toho, aby museli reálne odletieť. Ďakujeme za podnetnú a poučnú exkurziu Letisku Dolný Hričov a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu .

       Mr. Gjabel, PaedDr. Gottasová, Mgr. Kyzeková

      • Exkurzia 5.A v Martine

       13. 6. 2023

       V prvú júnovú stredu boli piataci v Martine, kde si pozreli centrum, divadlo, orientovali sa v mape a navštívili dve múzeá. V múzeu A. Kmeťa videli expozície Príroda Turca (rastliny, zvieratá, minerály a skameneliny), Svet detskej fantázie (Kinder postavičky). V etnografickom múzeu zasa objavovali život našich predkov (zdroj obživy, kroje, nástroje, náradia). Obdivovali aj modely hradov Turca. Počasie nám prialo a tešíme sa ďalšiu akciu.

       Lakatošová

      • Koncoročný výlet 6.A

       13. 6. 2023

       Dejiskom koncoročného výletu šiestakov sa tento rok stalo mesto Rajec, rodisko mnohých kováčskych majstrov a remeselníckych velikánov. Povestným vláčikom s ľudovým názvom "rajecká Anča" sme sa prehnali rajeckou dolinou. Každý žiak, ktorý si zapamätal všetky zastávky od Žiliny do Rajca v správnom poradí, získal sladkú odmenu. Úlohu sprievodkyne aj s kvalitným výkladom histórie jednotlivých mestských zákutí a reálií hrdo prevzala pani triedna učiteľka Mgr. Alenka Rybárová. Strediskom spoločných hier a útočiskom pred dažďom sa nám stala farská záhrada, kde sme si dopriali gastronomický zážitok a ochutnali miestnu pizzu. Náš výlet možno zhrnúť heslom: Kto sa chce zabávať, ani dážď ho nezastaví!

      • Výlet 4.A triedy do Levoče

       12. 6. 2023

       Výlet sa uskutočnil za pekného počasia dňa 5.9.2023 s p. uč. Tomašovou a Kučerovou. Cieľom bolo overiť si vedomosti z vlastivedy a rímskokatolíckeho náboženstva o Levoči a jej blízkom okolí. Počas cesty vlakom do Popradu pozorovali deti Vysoké Tatry. Len škoda, že vrcholy boli ukryté v oblakoch. Potom nasledovala cesta do Levoče autobusom. V Levoči sme po krátkej desiatovej prestávke absolvovali Múzeum špeciálnych pomôcok, ktoré sme si aj vyskúšali. Taktiež sme boli na vyhliadke z veže, ktorá je pri Bazilike sv. Jakuba, potom to bola prehliadka Baziliky sv. Jakuba so zaujímavým výkladom a prechádzka po historickom námestí. Výlet sa všetkým veľmi páčil. Unavení, ale plní zážitkov, sme sa vrátili domov.

       Mgr. Kučerová G.

        

      • Účelové cvičenie ZŠ

       6. 6. 2023

       V dňoch 1. - 2. júna žiaci 2. stupňa ZŠ absolvovali účelové cvičenie. Prvý deň ich čakala teoretická príprava, ktorá obsahovala základy civilnej ochrany a riešenia mimoriadnych situácií, pohybu a pobytu v prírode a zdravotnej prípravy. Druhý deň sme sa po evakuácii celej školy presunuli do Budatínskeho parku. Triedy čakalo 5 stanovíšť, kde si overili svoje vedomosti, kondíciu a koordináciu. Hodnotila sa rýchlosť, vedomosti, spolupráca a tiež originalita. Najlepšie skupiny boli odmenené.

       Vaši telocvikári

      • 3. AG na výlete

       5. 6. 2023

       V dňoch 1. - 2. júna sa naša trieda vybrala na spoločný koncoročný výlet na Liptovskú Maru. Začali sme návštevou galérie optických klamov Ilúzia v Liptovskom Mikuláši. S trochou fantázie sa tam dajú vytvoriť zaujímavé zábery, veď posúďte sami. Popoludnie a večer sme už strávili priamo v kempe na Mare. Keďže bolo krásne slnečno a teplo mohli sme užiť aj kúpanie. Večer nechýbali hry, plážový volejbal, grilovačka a nádherný západ slnka. Výlet sme zakončili spoločným obedom v Pizza Planet v LM.

       Aneta Žeriavová, 3. AG

      • Návšteva spoločnosti ITECO

       1. 6. 2023

       Koncom mája žiaci 8. a 9. ročníka navštívili spoločnosť ITECO, ktorá sídli v Žiline. Ide o celosvetovo pôsobiaceho dodávateľa pletenín a textilných laminátov, určených na ďaľšie spracovanie v rôznych odvetiach ako automotív, obuvníctvo, nábytkárstvo, zdravotníctvo a tiež výroba koženky. Okrem prehliadky priestorov spoločnosti - pletiareň, úpravňa a laminácia, žiaci diskutovali o schopnostiach a zručnostiach, ktoré sú v súčasnosti potrebné  pre uplatnenie sa na trhu práce. Ďakujeme spoločnosti ITECO za nové vedomosti a príjemne strávený čas.

       Mgr. M. Hrmelová, Mgr. V. Gjabel, Mgr. E. Gottasová

      • "Mliečna" expedícia DofE

       31. 5. 2023

       V dňoch 24.5.-25.5.2023 sa naša 6-členná skupinka vybrala na cvičnú expedíciu DofE. Ráno sme sa odviezli vlakom a autobusmi do Klokočova a v čase vrátili mesiac späť, keďže v týchto končinách len teraz kvitnú jablone a stále sa v domoch kúri. Odtiaľ sme peši pokračovali až na hranicu s Českom. Tam sme sa napojili na červenú trasu, zvanú aj Beskydská magistrála. Počasie nebolo úplne ukážkové, vlastne, v tej hmle sa nám neukázalo skoro nič. Napriek tomu sme to zvládli na jednotku a došli až do cieľa - k Masarykovej chate. Vedľa nej sme v stanoch prenocovali, čo bola v tej zime asi najväčšia výzva. Na druhý deň ráno, posilnení instantnou kašou sme sa zbalili a zbehli dole po modrej trase do Makova. Vlakmi sme odviezli do Žiliny, z ktorej sa každý vybral vlastnou cestou domov. Expedícia nám dala skvelé zážitky a skúsenosti a už sa tešíme na tú kvalifikačnú.

       Za výpravný tím: Mária Kľučková, Lujza Valúchová

       foto: Alena Rybárová, Lucia Hrkútová

      • Beh do Strečnianskych hradných schodov

       24. 5. 2023

       V piatok 12. mája sa uskutočnil 26. ročník Behu do Strečnianskych hradných schodov a my sme nemohli chýbať. Ide o obľúbené bežecké podujatie, ktoré organizuje Ústav TV Žilinskej univerzity. Naši žiaci zdolali 151 schodov a dosiahli výborné výsledky. J.Káčrík (6.A) sa vo svojej kategórii umiestnil na 2.mieste, Š.Brezáni (3.BG) a E.Majdanová (2.AG) obsadili 3.miesta.

       Gratulujeme! Tešíme sa na akciu o rok.

       Vaši telocvikári

      • Prehliadka mesta Žilina – I.BG

       22. 5. 2023

       Naša exkurzia sa začala, ako sa patrí, pri škole. Zúčastnilo sa na nej zhruba 28 žiakov, naša triedna učiteľka a pani učiteľka Hrmelová. Vedení našou spolužiačkou Natáliou Tvrdou sme postupne prešli celú Žilinu, od Rosenfeldovho paláca až k tržnici. Na každej zastávke nám náš spolužiak Michal Masný odprezentoval nami vyhľadané informácie o histórii daného miesta či budovy. Po 30 minútovej prestávke sme sa vybrali späť do školy, naspäť do lavíc.

       Text: Vanesa Mestická

       Foto: Timotej Matejko

      • EXKURZIA MESTOM ŽILINA 5.5. 2023

       22. 5. 2023

       V piatok sme boli na exkurzii. Oboznamovali sme sa s dôležitými stavbami Žiliny.

       Dokopy sme ich navštívili 23. Medzi nimi boli aj také ako napríklad: Kostol najsvätejšej trojice, Sad SNP, Remeselnícky dom, Bábkové divadlo, Neologická synagóga a mnoho ďalších zaujímavých stavieb.

       Pri každej stavbe sme sa pozastavili a milí sprievodcovia nám ju predstavili a porozprávali pár zaujímavostí o nej.

       Príjemné chvíle nám obzvlášť skrášlilo aj pekné slnečné počasie a veselá atmosféra nášho kolektívu.

       Exkurzia bola naozaj príjemná a veríme, že sa páčila všetkým prítomným. Niekoľkých žiakov sme sa opýtali na ich dojmy z exkurzie a dostali sme samé pozitívne ohlasy. Žiaci sa vyjadrili slovami: „Bolo to zaujímavé, pretože aj keď v tomto meste bývame, nevenovali sme sa nejak zvlášť pamiatkam, ktoré sa tu nachádzajú. Je to výborná možnosť spoznania nášho mesta so spolužiakmi na základe nášho vlastného plánu.“ aj „Exkurzia bola úžasná. Páčilo sa mi, že sprievodcovia mali málo textu (ale zato zaujímavého) ku každej stavbe. Myslím si, že si tak udržali pozornosť a dali nám informácie, ktoré nás reálne aj zaujali.“ Keďže ohlasy boli také pozitívne, myslíme si, že exkurzia bola naozaj úspešná.

       Taktiež by sme chceli vyzdvihnúť všetkých, ktorí sa podujali na plánovaní a realizovaní exkurzie. A to: tvorcov harmonogramu, sprievodcov, navigátorov, tvorcov trasy, tých, čo zháňali informácie k stavbám, tých, čo tíšili ostatných, kontrolovačov harmonogramu, našich vodcov a samozrejme našu učiteľke p. Sabovú , ktorá vybavila konanie tejto exkurzie.

       Text: Matej Cinko

       Foto: Michaela Čermanová, Terézia Bahuľová

   • Kontakt

    • Spojená škola Kráľovnej pokoja
    • Email na správcu siete: ITpodpora@sskp.sk
    • Vedenie školy : +421 910 852 152, Vedúca školskej jedálne : +421 909 250 812 Ekonomické oddelenie : +421 909 250 813 Zástupca pre MŠ: +421 907 242 309 MŠ Trpaslíci: +421 910 852 468, MŠ, Šmolkovia: +421 903 983 911, MŠ, Gumkáči: +421 903 983 910 MŠ, Krtkovia: +421 910 852 467 Školník: +421 0909 250 463 Špeciálna pedagogička: +421908 148 444 Sociálna pedagogička: +421 903 983 957 Školský psychológ: +421 903 983 957
    • Na Závaží 2 010 01 Žilina Slovakia
    • IČO: 37909533
    • DIČ: 2021879838
    • IBAN ŠKOLY : SK13 0200 0000 0018 7253 1751 IBAN Školskej jedálne: SK38 0200 0000 0000 6093 2432
   • Prihlásenie