• Víťazstvo v lyžiarskych pretekoch

  V lyžiarskych pretekoch o Pohár primátora mesta Žilina vo svojej kategórii zvíťazila žiačka našej základnej školy Zuzana Belinská zo 4. A triedy. Gratulujeme. 

 • Testovanie 5 - výsledky

  V testovaní piatakov v tomto školskom roku nás výsledky našich žiakov opäť potešili. V porovnaní s celoslovenským priemerom sme dosiahli v slovenskom jazyku o 6,71 % a v matematike o 8, 81 % lepšie výsledky. Svedčí to o veľmi kvalitnej práci našich učiteľov nielen na 1. stupni ZŠ, ale svoju zásluhu majú aj učitelia týchto predmetov v 5. ročníku.

 • Jarné prázdniny

  Jarné prázdniny pre žiakov Spojenej školy Kráľovnej pokoja sú od 19. 2. so 23. 2. 2018. Vyučovanie začína v pondelok 26. 2. 2018 podľa rozvrhu.

 • Ponuka voľného pracovného miesta

  Riaditeľka školy vyhlasuje výberové konanie na voľné pracovné miesto personalista/ka - mzdár/ka. Podrobnejšie informácie nájdete tu.

 • Milí kolegovia, deti, rodičia

  Vyjadrujem úprimné poďakovanie pani riaditeľke Ing. Eleonóre Gregorovej za ústretovosť a profesionalitu, s ktorou ma uvádzala do komplexného kontextu chodu školy. Pripájam sa k všetkým, ktorí jej vyjadrili poďakovanie za jej obetavosť pri budovaní kvalitnej školy a spoluvytváranie rodinných a otvorených vzťahov v nej. Viac...

 • Okresné kolo olympiády z NEJ

  Naša študentka IV. AG, Eva Habláková, sa umiestnila na 2. mieste v okresnom kole olympiády z nemeckého jazyka vo vyššej kategórii, ktorá sa konala 18. januára na Hotelovej akadémii v Žiline. Gratulujeme!

 • Ocenenie nášho pedagóga

  Rada mládeže Žiliského kraja udelila uznanie nášmu kolegovi Mgr. Dominikovi Hriníkovi za aktívne občianstvo a ľudskosť v kategórii "Aktívny mládežník" - Gratulujeme. Foto.

 • Riaditeľské voľno

  Riaditeľka školy udeľuje v zmysle platných predpisov žiakom základnej školy a gymnázia riaditeľské voľno na deň 22. 12. 2017. Vyučovanie sa začína 8. 1. 2018 (pondelok) podľa platného rozvrhu.

 • Vianočná akadémia

  Dňa 14.12. sa v telocvični našej školy uskutočnila VIANOČNÁ AKADÉMIA. Rodičia, starí rodičia a známi, prijali pozvanie a prišli prežiť príjemné popoludnie plné pokoja a lásky v srdci. Voňal vianočný punč i chrumkavé oblátky, ktoré pre všetkých prítomných pripravila rodina Taračova. Deti si pripravili program plný hudby, spevu, tanca a radosti. Ďakujeme všetkým zúčastneným a tešíme sa na ďalšie príjemné stretnutie. Fotografie.

 • Mikuláš v škole

  Deti na 1. stupni základnej školy prišiel potešiť Mikuláš, na pomoc si zobral aj dvoch anjelov. Fotografie...  

 • Deň otvorených dverí gymnázia

  Pozývame všetkých záujemcov o štúdium a ich rodičov na Deň otvorených dverí, ktorý bude bude v utorok 28. novembra 2017. Viac.....

 • Popoludnie otvorených dverí ZŠ

  Pozývame rodičov a budúcich prvákov na Popoludnie otvorených dverí 1. stupňa ZŠ, ktoré bude v utorok 28. novembra 2017 o 16.00 hodine v budove školy. Viac informácii na plagáte  a na facebookovej stránke školy.

 • Noc v škole - gymnázium

  Gymnázium Kráľovnej pokoja v Žiline po roku opäť mohlo zažiť „Noc v škole“, jednu z akcií, ktorej sa študenti radi zúčastňujú. Uskutočnila sa v noci  z  24. 11. na 25. 11. 2017 a organizovali ju žiacka rada spolu s pedagógmi Mgr. Gabrielou Králikovou a Mgr. Katarínou Filipovou. Viac...

 • Filozofická olympiáda študentov SŠ

  Študenti 4. ročníka gymnázia, A. Hlavatá, P. Švecová a J. Blunár sa 14. 11. 2017 zúčastnili Filozofickej olympiády študentov stredných škôl, ktorú organizuje Katedra filozofie FF Katolíckej univerzity v Ružomberku. Viac...

 • Olympiáda z NEJ - gymnázium

  Uskutočnila  sa  v novembri 2017. Sily mladších aj starších v rámci jednotlivých kategórií boli dosť vyvážené. Výsledky a fotografie nájdete tu.

 • Noc v škole 2. stupeň

  Do školy s radosťou! 27. októbra 2017 sa uskutočnila  pre žiakov 5. až  7. ročníka  už tradičná Noc  v škole. Tohtoročná noc bola tematicky zameraná na ekológiu, konkrétne súžitie človeka, zvierat a prírody navzájom. Viac...

 • Jesenné prázdniny

  Jesenné prázdniny sú v dňoch 30. a 31. 10. 2017. Začiatok vyučovania je 2. 11. 2017 vo štvrtok.

 • Milión detí sa modlí ruženec

  Streda 18. 10. 2017, čas 9.00, miesto – školská kaplnka. Aj naši žiaci sa pripojili  ku takmer 70 krajinám, kde sa deti zjednotili v modlitbe za pokoj a jednotu vo svete, v ktorom je viac ako 40 krajín sužovaných prebiehajúcim ozbrojeným konfliktom. Táto globálna iniciatíva je už tradične organizovaná pápežskou nadáciou ACN - Aid to the Church in Need (u nás známou aj ako Kirche in Not). Fotografie.

 • Pasovanie prvákov

  Vo štvrtok 12. 10. 2017 sa  malebná kaplnka našej školy premenila na rozprávku. Našich prváčikov navštívila kráľovná, aby ich slávnostne pasovala za žiakov našej školy. Prváci však museli ukázať, čo všetko sa už naučili a tak veselo spievali, recitovali, cvičili a tancovali. Ukázali tak svoju šikovnosť, usilovnosť a radosť zo spoznávania nového. Fotografie.

 • Súťaž v riešení SUDOKU - výsledky

  Centum voľného času pri Spojenej škole Kráľovnej pokoja organizovalo 17. 10. 2017 už 4. ročník súťaže v riešení SUDOKU pre žiakov 8. a 9. ročníka ZŠ. Výsledky a fotografie nájdete tu

strana: