• Aktuality

      • Múzeum SNP

       12. 5. 2023

       V priebehu Februára sme absolvovali s 3.Ag a 3 BG exkurziu v múzeum SNP v Banskej Bystrici.
       Navštívili sme tak najväčšiu expozíciu 2. Svetovej vojny na Slovensku. Študenti počuli zaujímavý výklad v podaní pracovníkov múzea, z ktorého si zobrali veľa cenných informácii.

      • Deň Zeme

       10. 5. 2023

       22. apríl bol venovaný našej planéte, už vyše 50 rokov oslavujeme Deň Zeme.

       Cieľom dňa bolo pripomenutie si našej závislosti na zdrojoch, ktoré nám naša Zem poskytuje, a preto je potrebné ich chrániť, venovať im náležitú pozornosť. 

       Všetci môžeme zaviesť do svojho každodenného života pár zmien. Napríklad obmedzíme používanie plastov, budeme šetriť vodou, kupovať lokálne potraviny, používať prírodné hnojivá. Môžeme sa taktiež zapojiť do dobrovoľníckych činností, vyčistiť svoje okolie. Nezabúdajme, že každý deň môže byť Dňom Zeme, veďme k úcte a láske k našej planéte aj svojich najbližších! 

       V  našej škole sme si tento významný deň pripomenuli reláciou v školskom rozhlase, ktorú si pripravili gymnazisti. Súťažné trojčlenné tímy z každej triedy si zmerali svoje sily v ekokvíze.

       Víťazom gratulujeme.

       Vaše koordinátorky environmentálnej výchovy za ZŠ a GYM

       Mgr. Mária Jakubcová a Mgr. Miroslava Klučiariková

       a p. učiteľka biológie Mgr. Monika Babišová

      • Účelové cvičenie GYM

       9. 5. 2023

       Dňa 4. mája 2023 sa uskutočnilo účelové cvičenie. Žiaci gymnázia (1. a 2. ročník) sa presunuli do Lesoparku Chrasť, kde v skupinách absolvovali orientačný beh. Cieľom cvičenia bolo overiť u študentov teoretické vedomosti i praktické zručnosti z ochrany života a zdravia, pohybu a pobytu v prírode, civilnej ochrany či zdravotnej prípravy. Na štyroch rôznych stanovištiach žiaci absolvovali identifikáciu dopravných značiek, vrstevníc na mape, národných parkov na Slovensku a praktickú ukážku podania prvej pomoci. Hodnotila sa nielen rýchlosť, vedomosti, ale aj kreativita pri vytváraní názvov a plnení úloh. Najlepšie skupiny boli odmenené.

       Mgr. Martina Hrmelová

      • Exkurzia s 5. A do Považskej galérie v Žiline

       2. 5. 2023

       Piataci sa počas výtvarnej výchovy vydali na cestu objavovania výtvarného umenia do Považskej galérie v Žiline. Je tam inštalovaná stala expozícia známeho výtvarného umelca Vincenta Hložníka. V spolupráci s galerijnou pedagogičkou žiaci zažili aktivity a osobné prepojenie s jeho výtvarnými dielami spôsobom, ktorý obohatil nielen ich, ale aj nás, dospelý sprievod. Ďakujem za spoluprácu pani galerijnej pedagogičke. Nech sa páči, krátka fotografická reportáž z akcie.

       Ucitelka VYV v 7. A

      • Hosť z Veľkej Británie

       28. 4. 2023

       Šiestaci mali v rámci hodín angličtiny príležitosť porozprávať sa s rodeným Škótom. Lektor Wayne prijal pozvanie na interview k nám práve v čase, keď preberáme reálie Veľkej Británie. 
       Vďačíme mu za ochotu odpovedať na množstvo otázok či už osobných alebo súvisiacich s jeho krajinou a veríme, že sme ho príliš nevyčerpali,  a tak ku nám ešte niekedy zavíta.

       Mgr. Alena Rybárová

      • Siedmaci v Považskej galérii

       28. 4. 2023

       V apríli sme v rámci výtvarnej výchovy navštívili Považskú galériu v Žiline. V spolupráci s galerijnou pedagogičkou sme sa zaoberali vystavenými výtvarnými dielami Vincenta Hložníka, považského rodáka a známeho umelca.
       Návšteva bola zaujímavá, pretože žiaci sa aktívne zapájali do pripravených aktivít prostredníctvom rozboru výtvarného diela a vlastnej výtvarnej tvorby. Nech sa páči, niekoľko fotografií o našej akcii. 

       učiteľka VYV v 7. A

      • Tréner v škole na 1. stupni ZŠ

       27. 4. 2023

       Naša škola sa zapojila do projektu Tréner v škole. Prinášame pokračovanie fotoreportáže z hodín telesnej výchovy zo začiatku školského roka.

       Tentokrát je to záznam z hodín telesnej výchovy z 2. ročníka, kde sa trénerskej úlohy zhostil pán tréner Vašo Pokorný. Vyučovanie telesnej výchovy nabralo nový rozmer pohybovej výchovy a zábavy - základy florbalu, štafetové cvičenia, cvičenia na rozvoj pohybovej dynamiky, obratnosti a zručností....sa nám naozaj páčia!

       Ďakujeme za skvelý a profesionálny prístup. :)

         za kolektív 2. A , triedna učiteľka 

      • Futsalový turnaj

       27. 4. 2023

       Dňa 31.3 sa uskutočnil futsalovy turnaj medzi triedami gymnázia. Víťaznej triede 3. AG gratulujeme 👏

       Cenu za najlepšieho hráča dostal Matúš Poliak a ocenie za najlepšieho strelca Lukáš Fris.

       Ďakujeme všetkých sa super zápasy 👏

       Mgr. D. Hriník 

      • Welkom in Nederland (Vitajte v Holandsku)!

       21. 4. 2023

       V dňoch 14.4.-18.4.2023 sa uskutočnila exkurzia do Holandska, ktorej sa zúčastnili žiaci gymnázia z 2 a 3. ročníka.

       Túlavé topánky nás zaviedli do krásnych zákutí Holandska. Absolvovali sme prehliadku priemyselného skanzenu s veternými mlynmi Zaanse Schans a rybárske mestečko Volendam na brehu Severného mora. Po únavnej a dlhej ceste autobusom bolo treba si aj odpočinúť na ubytovaní v meste Haarlem a pripraviť sa na ďalší deň preplnený kvetmi. Čakal nás Keukenhof, ktorý je známy najväčšou kvetinovou záhradou Európy, a tak nás na každom kroku prenasledovali kvety, kvety a opäť kvety. Podvečer sme kvetinový deň zavŕšili sv.omšou s našim pánom kaplánom v krásnej katedrále sv.Bava v Haarleme. Posledný deň nás vietor odfúkol do hlavného mesta Amsterdamu, kde sme absolvovali prehliadku mesta aj s výkladom, navštívili malebné uličky a námestia, ako námestie Dam s kráľovským palácom, pamiatky ako dom A.Frankovej, Rijks múzeum, pokochali sa farebnými tulipánmi a odviezli sa na loďke po najznámeších grachtoch Amsterdamu.

       Unavení, plní zážitkov a nových informácií z umenia, hospodárstva, každodenného života Holandska sme sa vydali na dlhú cestu domov.

       Veľa krásnych spomienok je zdokumentovaných aj vo forme fotiek na stránke školy.

       Mgr. Gabriela Králiková

      • Bez včiel by nebol život...prvouka v 2.A

       21. 4. 2023

       Naša druháčka Laura sa inšpirovala svojim dedkom, skúseným včelárom a rozhodla sa, že nás na prvouke naučí niečo o  včielkach. Pripravila si spolu s rodičmi zaujímavé rozprávanie o živote v úli. Doniesla nám na ukážku aj predmety, ktoré patria k včielkam... Všetko sme si poprezerali, chytili, ovoňali... Keďže bežná včielka žije 6 týždňov usilovného života, Laurin dedko nám ich niekoľko pozbieral v úli a my sme si mohli obetavé včielky, ktoré už splnili svoju úlohu, pozrieť zblízka, dotknúť sa ich prstami, poobdivovať ich malé telíčka. A nakoniec to najlepšie -  každý z našej triedy mohol ochutnať čarovný a liečivý dar od včiel - med.  Mimochodom, viete, že 1kg medu rovná sa celoživotnej práci 1112 včielok? Obdivuhodná práca včiel, nech nás všetkých inšpiruje starať sa o ne a chrániť prírodu ešte viac. Ďakujeme.

       2.A

      • Štvrtáci v ŠvP v Ružomberku v penzióne Gejdák

       19. 4. 2023

       ŠvP absolvovali štvrtáci v dňoch 20.3 - 24.3.2023. Počas pobytu sa snažili využiť krásne slnečné počasie a pekné prostredie v blízkosti hôr Veľkej Fatry. Deti absolvovali turistiku a vychádzky do blízkeho okolia chaty, každý deň plávanie v penzióne Gejdák, jazdu na koníkovi, prehliadku mini farmy pri penzióne so zaujímavým výkladom, športové aktivity na ihrisku pri penzióne, modlitbu krížovej cesty, sv. omšu so školským p. kaplánom Miškom Tichým, spoločenské hry a súťaže – Izba baví izbu, Postreh, rýchlosť a logika, Viacboj, Správny chlapec / správne dievča, Čistota izieb, kalčeto, bowling, Stavba v prírode a iné. Každý deň bol organizovaný podľa vopred stanoveného režimu dňa, v ktorom samozrejme nechýbalo i učenie. Žiaci obdržali pamätný list z ŠvP. Všetci boli spokojní s pobytom, so stravou, čoho dôkazom je aj ohlas od rodičov. ​​​​​​​

       Mgr. Kučerová Gabriela

   • Kontakt

    • Spojená škola Kráľovnej pokoja
    • Email na správcu siete: ITpodpora@sskp.sk
    • Vedenie školy : +421 910 852 152, Vedúca školskej jedálne : +421 909 250 812 Ekonomické oddelenie : +421 909 250 813 Zástupca pre MŠ: +421 907 242 309 MŠ Trpaslíci: +421 910 852 468, MŠ, Šmolkovia: +421 903 983 911, MŠ, Gumkáči: +421 903 983 910 MŠ, Krtkovia: +421 910 852 467 Školník: +421 0909 250 463 Špeciálna pedagogička: +421908 148 444 Sociálna pedagogička: +421 903 983 957 Školský psychológ: +421 903 983 957
    • Na Závaží 2 010 01 Žilina Slovakia
    • IČO: 37909533
    • DIČ: 2021879838
    • IBAN ŠKOLY : SK13 0200 0000 0018 7253 1751 IBAN Školskej jedálne: SK38 0200 0000 0000 6093 2432
   • Prihlásenie