• Aktuality

     • Kapáčik...
      • Kapáčik...

       13. 4. 2022

       TERMÍN: 22. – 26. augusta 2022

       Tábor je určený pre deti vo veku od 6 do 14 rokov. Prebiehať bude v priestoroch našej školy v čase od 8.00 do 16.00 hod.

       Poplatok za letný tábor je 100 €. 

       V poplatku je zahrnutý: animačný program, doprava a výlety, strava, pomôcky, odmeny a dozor.

       Poplatok je  potrebné uhradiť do 15. júna 2022 na číslo účtu: SK13 0200 0000 0018 7253 1751. Do poznámky treba uviesť meno a priezvisko dieťaťa – Letný tábor.  

       Deti sa môžu tešiť na : aktivity v prírode,  jazdu na koni, opekačku, kúpalisko, športové hry a súťaže, tímovú spoluprácu, tvorivé dielne a nočnú rozlúčkovú párty po ktorej všetci prespíme v priestoroch našej školy.  

       Prihlášku na letný tábor je potrebné odovzdať do 15. júna 2022.

       Prihlášku nájdete tu.

     • Biblická olympiáda – okresné kolo 
      • Biblická olympiáda – okresné kolo 

       13. 4. 2022

       Na konci marca sa uskutočnilo dekanátne – okresné kolo Biblickej olympiády. Naša škola sa zapojila v oboch kategóriách, základná aj stredná škola. Gymnazisti (Sarah A. Chovanová, Šimon Jaroš, Marek Šuštiak) svojím výkonom dosiahli 3. miesto zo štyroch zúčastnených tímov. Reprezentanti Základnej školy (Laura Lakatošová, Dušan Bielik, Katarína Kačeríková) boli ešte úspešnejší. Obsadili 2. miesto zo šiestich zúčastnených škôl.

       Ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy. 

        

      • Deň učiteľov kresťanských škôl

       6. 4. 2022

       Na sviatok sv. Jána de la Salle, patróna kresťanských učiteľov, každoročne 7. apríla slávime Deň učiteľov kresťanských škôl. 

       Pri tejto príležitosti vyjadrujeme vďačnosť našim učiteľom. Ďakujeme, že nás učíte a pomáhate nám, keď nám niečo nejde. Ďakujeme, že nám dodávate chuť ísť ďalej a že je s vami veľmi často sranda. Vďaka za to, že na nás vždy máte čas.

       Pekný sviatok!

        KAPAci 

     • Deň vody v 3.A
      • Deň vody v 3.A

       3. 4. 2022

       Z príležitosti Dňa vody prežili tretiaci príjemný projektový týždeň. Žiaci hravou a tvorivou formou zisťovali tajomstvá a zaujímavosti o vode, dozvedeli sa viac o význame vody v našom živote, o dôsledkoch ekologických a prírodných katastrof.  Všetko bolo sprevádzané prezentáciou o vode, tvorbou projektov v skupinách i spoločného projektu, výrobkami z papiera, i vytváranie bublín, ktoré vznikli zmiešaním vody a tekutého mydla. Nápaditosť nemala konca kraja a s ňou aj veľa, veľa zábavy.  Fotografie sú v sekcii fotoalbum. 

       Mgr. Gabriela Kučerová 

         

      • Marec - mesiac knihy na našej škole

       3. 4. 2022

       V dňoch 28.3. až 31.3.2022 sa na našej škole uskutočnila predajná výstava kníh, kde si mohli žiaci základnej a strednej školy , no a samozrejme učitelia pozrieť knižné novinky a ak ich zaujali, tak si nejaké aj kúpiť. Celá akcia sa niesla v duchu: „Marec mesiac knihy.“ Počas akcie pomáhali študentky 2.AG a študenti  4.AG, za čo im veľmi ďakujem. 

       A prečo voláme vlastne marec mesiacom knihy?

       Prvý jarný mesiac bol vyhlásený ako mesiac knihy v roku 1955 na počesť významného slovenského buditeľa Mateja Hrebendu, ktorému tak bola vzdaná úcta v mesiaci, v ktorom sa narodil aj zomrel tento významný šíriteľ a milovník knižnej kultúry. Či už patríte k verným „knihomoľom“ alebo ste príležitostný marcový čitateľ, nezabudnite, že knihy treba čítať s láskou! 

       Prečo sa stať vášnivým čitateľom kníh: 

       • Obohacujú slovnú zásobu a zlepšujú vyjadrovacie schopnosti čitateľov; 

       • Pozitívne ovplyvňujú psychické procesy – skvalitňujú myslenie a tým, že vyžadujú „ponorenie sa do deja“, môžu zlepšiť schopnosť sústredenia sa; 

       • Rozvíjajú fantáziu tvorivosť;

       • Sú podnetné - nútia čitateľa rozmýšľať, polemizovať, hľadať odpovede a utvoriť si vlastné názory a spôsoby riešenia životných situácií; 

       • Slúžia ako jedna z foriem pasívneho oddychu, relaxu a odstránenia stresu.

                                                                                                                Mgr. Gabriela Králiková

     • Marec mesiac kníh na 1.stupni ZŠ…
      • Marec mesiac kníh na 1.stupni ZŠ…

       31. 3. 2022

       Počas tohto jarného mesiaca kníh sa naši žiaci na vyučovaní viac zameriavali na knižky pre deti, prácu s nimi a cestu, ako taká kniha vzniká. V  prvej triede prebehla výstava kníh, ktoré deti čítajú doma už sami alebo im ich čítajú rodičia. 

       Počas marca prváci prežívali príbeh o Pavúčikovi zlatúšikovi, vyrobili si krásne záložky, Hejného matematiku sprevádzala rozprávka o Červenej čiapočke, maľovali sa ilustrácie k rozprávkám, deti vytvárali vlastnú knihu….

       V ŠKD zrealizovali p.vychovávateľky návštevu expozície v Rosenfeldovom paláci “Bábky v podkroví”. Tiež žiaci v rámci ŠKD navštevujú pravidelne školskú knižnicu P.učiteľka na hodine zimprovizovala bábkové divadlo o Snehulienke a deti si vyskúšali aké je to nesedieť v hľadisku, ale sa aktívne podieľať na kultúrnom zážitku pre ostatných. Verím, že láska a radosť z čítania sa prebudí u každého žiaka našej školy…

        

       S čitateľským pozdravom

       Mgr.Jančová Marcela

      • SVETOVÝ  DEŇ VODY u prvákov....

       23. 3. 2022

       Tento deň, 22. 03.2022,  je jedinečnou príležitosťou pripomenúť všetkým mimoriadnu dôležitosť vody pre zachovanie života. Prváci si snažili stať sa súčasťou kolobehu vody a zmenili sa na kvapky vody. Počas hodiny kvapky prešli kus cesty z oceánu k oblakom a späť na zem, kde svojim blahodarnym dažďom zachraňovali rastliny, živočíchy a ľudí. Chráňme si túto jedinečnú tekutinu na našej krásnej planéte každý deň.

       Tr. uč. Jančová

      • Všetkovedko

       18. 3. 2022

       Aj v tomto školskom roku 2021/202 sa naši žiaci zapojili do súťaže Všetkovedko. O titul najmúdrejšieho medzi najbystrejšími bojovali naši druháci a tretiaci, ktorí sa pridali k žiakom z celého Slovenska. Súťaž prebiehala postupne v novembri. Na našej škole to bolo 12 bojovníkov:  

       3. trieda: Ondrejčík Jakub, Šeliga Juraj, Adamov Šimon, Kačerík Matej 

       2. trieda: Lakiová Nina, Maturová Melánia, Bajtošová Natália, Chovanec Juraj, Lúčanová Aneta, Heroneková Sára, Meďveďová Alica 

       Po celoslovenskom vyhodnotení žiaci získali titul Všetkovedkov učeň a ceruzku ako darček. 

       Šimon Adamov a Juraj Šeliga si vybojovali titul Všetkovedko a boli ocenení ceruzkou a loptičkou.  

       Všetkým gratulujeme za dosiahnuté výsledky. 

       Mgr. Kučerová Gabriela 

      • Kuchyňa varí 21. - 31. 3. 2022 obmedzene

       18. 3. 2022

       Milí rodičia, žiaci, kolegovia,

       oznamujeme Vám, 
       že budúci od 21. do 31. 3. 2022
       bude kuchyňa variť len pre
       - škôlku, 
       - 1. až 6. ročník ZŠ 
       - zamestnancov.


       Odôvodnenie - sú na PN tri pracovníčky kuchyne zo štyroch a tri pani upratovačky z piatich, z čoho vyplýva že v kuchyni nám pripravuje stravu jedna pani kuchárka a pomáhajú jej dve pani upratovačky so zdravotným preukazom. 

       Žiaci 7. až 9. ročníka ZŠ aj tried GYM budú automaticky odhlásení zo stravy.

       Ďakujeme za zvýšenú vzájomnú ústretovosť a rešpekt, umývanie dlážok v škole bude spravidla len na spoločných chodbách.

       S prianím pekného dňa, Anastázia Strečková

      • Ukážky 1. pomoci

       18. 3. 2022

       Jakub Hodoň (III.AG) je dobrovoľník v Slovenskom Červenom kríži. Pre svojich spolužiakov si na hodine biológie pripravil ukážky 1. pomoci pri rôznych poraneniach, zlomeninách, krvácaní a šoku. Študenti si nacvičili techniky obväzovania.


       Mgr. Miroslava Klučiariková

      • Okresné kolo detskej recitácie poézie

       17. 3. 2022

       Ďakujeme Tobiasovi Nemčekovi, žiakovi 3.A triedy (tr.uč. Mgr. Gabriela Kučerová) za reprezentáciu v okresnom kole detskej recitácie poézie dňa 16.3.2022 na Radnici v Žiline, kde sa umiestnil spomedzi 26 súťažiacich na veľmi peknom 2. mieste. Gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov.

                                         Mgr. Fujaková

      • Karnevalový deň na roč. 1.-4.

       17. 3. 2022

       Dňa 27.2.2022 zasadli do lavíc rôzne postavy z rozprávok: ježibaby, futbalisti, čarodejnice, princezné, žaba, nokia, zeleninový tanier a veľa ďalších krásnych postáv. Deti predvádzali svoju nápaditosť i nápaditosť, tých, ktorí im pri výrobe masiek pomáhali. Bol to úžasný karnevalový deń, s ktorým sa deti rozlúčili s obdobím fašiangu. Počas vyučovania pani učiteľky pripravili deťom rôzne aktivity a súťaže, pri ktorých zažili veľa zábavy. Ich snaženie sa bolo ocenené rôznymi cenami. Zábava pokračovala i v poobedňajších hodinách v oddeleniach ŠKD. Tento zážitok si môžete pozrieť vo videu, ktoré sme pre Vás pripravili. 

       Všetkým ďakujeme za krásne chvíle.

      • Biblická olympiáda

       16. 3. 2022

       V pondelok 14. 3. 2022 sa uskutočnilo školské kolo Biblickej olympiády na Základnej škole Kráľovej pokoja. Školského kola sa zúčastnili štyria žiaci siedmeho ročníka. Žiaci čítali Skutky apoštolov a odpovedali na otázky v dvoch kolách.  Do dekanátneho kola postúpili traja žiaci – Laura Lakatošová, Katarína Káčeríková a Dušan Bielik.   

       Žiakom ďakujeme za účasť v školskom kole a postupujúcim držíme palce v dekanátnom kole.

       Zuzana Michaľaková, Gabriela Galčeková  

      • Riaditeľské voľno, piatok 1. 4. 2022

       11. 3. 2022

       Spojená škola Kráľovnej pokoja v Žiline v zmysle § 150 ods. 5 Zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a v zmysle vyhlášky 231/2009 §3, ods. 10 Z. z., oznamuje, že bude poskytnuté žiakom

       Gymnázia Kráľovnej pokoja

       Základnej školy sv. Cyrila a Metoda

       Materskej školy Kráľovnej pokoja

       na deň  1. 4. 2022

       riaditeľské voľno, z organizačných dôvodov,

       nakoľko zamestnanci Spojenej školy Kráľovnej pokoja sa zúčastnia duchovných cvičení od popoludnia 31. 3. do 2. 4. 2022.

       Prevádzka školy bude pokračovať v pondelok, 4. 4. 2022.

       Ing. Anastázia Strečková

     • 12. ročník Eseje Jána Johanidesa 
      • 12. ročník Eseje Jána Johanidesa 

       9. 3. 2022

       Študenti III.AG sa na hodinách slovenského jazyka venovali písaniu úvah a esejí. Zároveň sa zapojili do obľúbenej stredoškolskej súťaže, ktorú vyhlasuje Literárne informačné centrum (LIC). Prihlásiť sa je ešte stále možné do 21. 3. 2022.

        

       Ako sa môžete zapojiť?

       Stačí, ak napíšete krátku esej na niektorú z trojice myšlienok spisovateľa (prozaika a esejistu, ktorý sa významnou mierou pričinil o rozvoj modernej slovenskej prózy) Jána Johanidesa alebo na citát Williama Shakespeara, ktorý vystihuje dnes tak naliehavú tému ochrany životného prostredia.

       💬Obávam sa, že sa blížime k obdobiu, keď sa ľudia budú dorozumievať ochudobneným jazykom ako v komikse. (Ján Johanides)

       💬To, či mal istý druh brontosaura deväť sŕdc, nie je dôležité. Dôležitý je vzťah JA a TY. (Ján Johanides)

       💬Vnútorná dôstojnosť je odjakživa spojená i s pocitom slobody. (Ján Johanides)

       💬Zem hrá hudbu pre tých, ktorí počúvajú. (William Shakespeare)

        

       Viac info: https://www.litcentrum.sk/clanok/12-rocnik-eseje-jana-johanidesa?fbclid=IwAR0r2ePzahwuh_0-ZmNHxLliw3-H_19ddXd1JtZWAJyOqCZnSHeg3lCbH3Y

        

      • Geografická olympiáda

       3. 3. 2022

       Dňa 18.2.2022 sa uskutočnilo Z kolo geografickej olympiády, na ktorej sa online formou zúčastnilo 13 žiakov gymnázia. Za Žilinský kraj do krajského kola, ktoré sa uskutoční 1.4.2022, postúpili z našej školy 4 žiaci:

       T. Boráková (2.AG),

       M. Mačejáková (2.BG),

       L. Lihocká (4.AG) a 

       O. Sandanus (4.AG).

       Všetkým zúčastneným ďakujem za účasť a postupujúcim blahoželám.

                                                                                      Mgr. Gabriela Králiková

      • Biblická olympiáda

       2. 3. 2022

       V utorok 1. marca 2022 sa uskutočnilo školské kolo biblickej olympiády na gymnáziu.  

        

       Do tohtoročnej olympiády sa zapojilo 26 študentov prvého a druhého ročníka. 

       Súťažným obsahom bolo čítanie knihy Skutky apoštolov. 

       Študenti boli veľmi dobre pripravení, odpovedali na 36 otázok v aplikácii Kahoot. 

       Poradie študentov bolo veľmi tesné a do dekanátneho kola postupujú:

        

       1. miesto: Šimon Jaroš                94%.  33113 bodov 

       2. miesto: Sarah A. Chovanová   94%. 32848 bodov 

       3. miesto: Mária Chlupová          94%. 32711 bodov 

       Náhradníci: 

       Natália Palková  94%.   32410 bodov 

       Marek Šuštiak    94%.   31864 bodov 

        

       Ďakujeme všetkých zúčastneným a držíme palce študentom, ktorí budú reprezentovať našu školu v dekanátnom kole.  

       Gabriela Galčeková, Ján Hrkút

        

     • Hviezdoslavov Kubín 
      • Hviezdoslavov Kubín 

       2. 3. 2022

       Dňa 15.2.2022 sa stretli víťazi triedneho kola Hviezdoslavov Kubín v triede 2.A. V prítomnosti poroty Mgr. Jančová, Mgr. Holeščáková a Mgr.Fujaková  sa predstavilo 12 žiakov, aby nám predniesli svoje ukážky. Všetci zúčastnení preukázali veľkú odvahu a talent. Bolo z čoho vyberať. Po neľahkom rozhodovaní sme sa rozhodli nasledovne:  

       1. Tobias Nemček 3.A (poézia) 

       2. Bruno Kozinka 2.A (poézia) 

       3. Rebeka Duračinská 2.A (poézia) 

       4. Lujza Hoterová 4.A (próza) 

           Stella Čanigová 3.A (poézia) 

         

       Každý recitátor si zaslúžil odmenu. Víťazi  boli ocenení knihou podľa vlastného výberu  a ostatní súťažiaci si odniesli malý darček a občerstvenie. 

       Všetkým deťom gratulujeme  a prajeme veľa ďalších úspechov a ocenení. 

        

       Mgr. Fujaková 

         

   • Kontakt

    • Spojená škola Kráľovnej pokoja
    • skola@sskp.sk
    • Email na správcu siete: ITpodpora@sskp.sk
    • Kancelária školy: +421 910 852 152, vedúca šj:+421 910 505 300 Zástupca pre Gym: +421 911 912 371 Zástupca pre ZŠ: +421 901 909 183, MŠ Lienky: +421 903 983 911, MŠ, Sovičky: +421 910 852 468, MŠ, Mravčekovia: +421 903 983 910 MŠ, Včielky: +421 910 852 467 Ekonóm: +421 905 541 953 Školník: +421 911 912 372 Špeciálna pedagogička: +421908 148 444 Sociálna pedagogička: +421 903 983 957 Školský psychológ: +421 903 983 957
    • Na Závaží 2 010 01 Žilina Slovakia
    • IČO: 37909533
    • DIČ: 2021879838
    • IBAN ŠKOLY : SK13 0200 0000 0018 7253 1751 IBAN Školskej jedálne: SK38 0200 0000 0000 6093 2432
    • Zodpovedná osoba: Konferencia biskupov Slovenska, Kapitulská 11, P. O. Box 11, 814 99 Bratislava, IČO: 00684325, DIČ: 2020804841 gdpr.kbs.sk, e-mail: dpo@kbs.sk
   • Prihlásenie