Prijímacie konanie Gymnázium Kráľovnej pokoja Školský vzdelávací program Pedagogický zbor Školský poriadok Maturita Akcie gymnázia Uskutočnené akcie Absolventi Školský časopis KAPACITY Žiacka školská rada Deň otvorených dverí FB ISIC KAM po strednej? Maturitné vysvedčenie - skupiny príbuzných predmetov AKADÉMIA VEĽKÝCH DIEL

AKADÉMIA VEĽKÝCH DIEL

Ako to funguje?

Staň sa študentom Akadémie veľkých diel

Čítaj

diela veľkých autorov

Pozeraj

kvalitné filmy

Spoznávaj

významné obrazy

Počúvaj

zaujímavú hudbu

Čo z toho?

Skúsenosť so vzdelávaním podobným špičkovým svetovým univerzitám

Rozvoj kritického myslenia, charakteru, argumentácie a sústredenej práce

Schopnosť pracovať s textom, hudbou, filmom a výtvarným dielom

Vidieť svoj pokrok v testoch kritického myslenia a čítania s porozumením

Záverečný certifikát a deň plný workshopov v kaštieli

Prístup k ďalším rozvojovým programom a súťažiam

Cena programu

Príspevok študenta je 150 eur* za školský rok.

Táto cena zahŕňa

• všetky diela a modernú online knižnicu

• 25 diskusných seminárov za rok (vypracovaných odborníkmi na vzdelávanie a umenie)

• certifikované testy kritického myslenia a čítania s porozumením na začiatku a na konci programu

• záverečný certifikát + odovzdávanie spojené s celodennými workshopmi a občerstvením v kaštieli v Ivanke pri Dunaji

*Vďaka sponzorom môže Akadémia udeliť finančne znevýhodneným študentom štipendiá. Ich výšku budeme aktualizovať.

Vďaka veľkým dielam sa naučíš spoznávať seba a svet úplne novým spôsobom. Nechaj sa uniesť príbehom a buduj si kritické myslenie, sústredenosť a schopnosť rozumne diskutovať.

• Preberáme kratšie, nadčasové diela. Príprava by ti nemala zabrať viac ako 2 hodiny.

• O dielach sa neučíme naspamäť, ale diskutujeme o dôležitých témach, ktoré otvárajú.

• Testujeme kritické myslenie a čitateľskú gramotnosť bez známkovania. Môžeš tak vidieť svoje zlepšenie.

• Máme vlastnú online knižnicu aj mobilnú aplikáciu. Nájdeš tam diela, prípravu a doplnkové materiály.

• Akadémiu môžeš absolvovať aj ako súčasť DofE - môže to byť jeden z tvojich cieľov.

Chcem sa prihlásiť

Aktuálny zoznam škôl