• Aktuality

      • Milá KAPA rodina

       1. 2. 2023

        

       ​​​​​​​

       ​​​​​​​

       dnes, v prvý deň 2. polroka prišlo k ďalším zmenám v kolektíve učiteľov a ja som vám sľubil, že vás o nich budem priebežne informovať. Ide o tieto zmeny :

       riaditeľ školy : Mgr. Janek Július

       zástupkyňa pre gymnázium : Mgr. Michaľaková Zuzana

       učiteľka v 2.A : PaeDr. Buková Petra

       učiteľka v triede Včielky : Simona Martášková

       učiteľ Matematiky na gymnáziu : RNDr. Jozef Fiflík

       učiteľka Matematiky na základnej škole : RNDr. Magdaléna Fiflíková

       učiteľka Náboženstva a Slovenského jazyka : Mgr. Lenka Kyzeková

       učiteľka Nemeckého jazyka : Mgr. Gabriela Zajvaldová

       špeciálna pedagogička : Mgr. Miroslava Trlíková

       Pedagogický kolektív je týmto kompletný a plne kvalifikovaný. Všetkým novým zamestnancom želáme veľa úspechov v práci !

      • Lyžiarsky výcvik

       23. 1. 2023

       Namáhavý, častokrát únavný, no napriek tomu zábavný týždeň, počas ktorého sa mnohí niečo nové naučili. Týmito prívlastkami pomenovali a zhodnotili svoj lyžiarsky výcvik na Donovaloch študenti prvého a druhého ročníka Gymnázia Spojenej školy Kráľovnej pokoja.

       Tak, ako to už býva každý rok, málokomu sa chce ísť a vrátiť sa do rozbehnutého školského kolotoča, ktorý naberá na obrátkach a vrcholí práve po vianočných prázdninách v podobe polročných písomiek a skúšaní. Tento rok si však študenti I.AG, I.BG a II.AG čas bez písomiek predĺžili o týždeň a aj keď ich napokon ich vyučujúci, nedočkaví, kedy už budú môcť svojich študentov preveriť z ich vedomostí, v škole počkali, študenti si lyžiarsky výcvik pochvaľujú a neľutujú, že čas ktorý mohli stráviť pripravovaním sa na nástrahy, ktoré každý polrok škola prináša, strávili spolu so svojimi pedagógmi a inštruktormi na lyžiach, či na snowboarde.

       V pondelok 9. januára, o 8:00 ráno sa všetci študenti a ich dozor konajúci učitelia stretli v školskom areáli a o 9:00 a za upršaného počasia vyrazili smerom na Donovaly. Po príchode na penzión Zornička však vyhliadky na ideálne počasie a zasnežené svahy nevyzerali príliš reálne. Prvý deň teda študenti strávili na penzióne a čas si vyplnili teoretickou prípravou na lyžiarsky výcvik, oddychom a voľnočasovými aktivitami. Študenti si to však vynahradili už počas druhého dňa a vďaka snehovej nádielke si užili lyžovačku počas ďalších dní naplno. Okrem snowboardovania a lyžovania v strediskách Donovaly-Zahradište a Nová Hoľa, si žiaci vo večerných hodinách mohli spríjemniť čas aj korčuľovaním sa na verejnom klzisku, ktoré sa nachádzalo hneď pred ich penziónom a samozrejme aj vlastnými aktivitami či hraním ping-pongu nielen v spoločnosti svojich spolužiakov, ale aj svojich vyučujúcich, ktorí taktiež prispievali do programu svojimi aktivitami. Po náročných dňoch na svahu, študentov potešil aj oddychový deň, počas ktorého sa študenti vybrali na turistiku, či do wellnessu.

       V piatok v poobedňajších hodinách sa študenti vrátili do Žiliny. Všetci zhodnotili lyžiarsky výcvik veľmi pozitívne a mnohí by si lyžovačku predĺžili o niekoľko dní. Okrem skvelého počasia na tom však mali zásluhu aj ich pani učiteľky Hrkútová, Králiková, Hrmelová, a páni učitelia Janek, Krenželák a Hriník, ktorý sa na výcviku zúčastnili a študentom zabezpečili naozaj nezabudnuteľný týždeň. Samozrejme poďakovanie patrí aj inštruktorom Betke, Rasťovi, Matúšovi, Ondrejovi a Maťovi, vďaka ktorým mnohí zlepšili svoje zručnosti v rámci lyžovania a snowboardovania a zároveň sa na svahu nikdy nenudili. Osobitné poďakovanie patrí aj pánovi dekanovi Pavlovi Gerovi, ktorý bol počas celého týždňa študentom a učiteľom k dispozícií a aj jeho zásluhou sa mohli zúčastniť na spoločných modlitbách a omšiach. Ďakujem patrí aj penziónu Zornička a jeho zamestnancom, ktorí nám zabezpečili skvelé ubytovanie. V neposlednom rade patrí poďakovanie Pánu Bohu za to, že všetci zúčastnení mohli výcvik prežiť pod jeho ochranou a zdraví sa z neho vrátiť.

       Veronika Laurenčíková, 2.AG

      • Maratón prevencií Šikany a kyberšikany je za nami!!!

       16. 1. 2023

       V celom týždni od 09.01.2023 do 13.01.2023 absolvovali naši žiaci 5., 6., 7., 8. a 9. ročníka zážitkové formy preventívnych stretnutí zameraných na problematiku šikanovania a kyberšikanovania. Pod vedením odborníkov z Oddelenia prevencie, životného prostredia a správy Mestskej polície Žilina a študentmi  Fakulty bezpečnostného inžinierstva Žilinskej univerzity sa naši žiaci dozvedeli zaujímavé informácie o danej problematike. Žiakov problematika veľmi zaujala a do diskusie sa aktívne zapájali. Zistili aké správanie je prijateľné, aké nie a aké je trestne stíhateľné. Zistili akým spôsobom možno zaistiť dôkazy, kde vyhľadať pomoc i to ako si zabezpečiť svoje účty na sociálnych sieťach a eliminovať tak riziko stať sa obeťou nepríjemných útokov. S prevenciami nekončíme, vo februári pokračujeme... už teraz sa tešíme J

        

       Aj takéto stretnutia je možné zrealizovať, vďaka podpore Národného projektu Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II.

       PhDr. Zuzana Brňaková, sociálny pedagóg

      • Projektové online stretnutie so stredoškolákmi z USA

       3. 1. 2023

       Ešte pre Vianocami (14.12.2022), sme stihli ďalšie online stretnutie so stredoškolákmi z USA v rámci projektu United Planet.

       Naši prváci gymnazisti a stredoškoláci z John Adams College (Cleveland, Ohio) debatovali o vojne a mieri aj na podklade kapitoly Spin z knihy Tima O’Briena s názvom The Things They Carried. Okrem interpretácie vojnových skúseností Tima O’Briena z Vietnamu sme diskutovali aj aktuálnu situáciu na Ukrajine a jej dôsledky.

       Lucia a Ján Hrkútovci

      • Kreatívny adventný deň u štvrtákov

       21. 12. 2022


       Utorok 20.12.22 si štvrtáci pripomenuli a vyskúšali vianočné tradície. Trieda sa premenila na vianočnú dielničku – maľovali medovníčky, robili sviečky zo včelích voskových plátov. Atmosféru im spríjemňovala vianočná hudba, pozreli si peknú rozprávku a obdarili sa darčekmi, ktoré museli vytvoriť. Na záver modlitbou pri stromčeku poďakovali za spoločné chvíle.

       Mgr. Kučerová Gabriela

      • Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

       21. 12. 2022

        

       Nasa škola sa zapojila po predadventnej výzvy  a tak sme sa stali súčasťou zbierky, ktorá sa na Slovensku konala už piatykrát.

       Na ich stránke aj plagátoch sme čítali...inšpirovali sme sa...

       Potešme i tieto Vianoce seniorov po celom Slovensku darčekom, ktorý zahreje pri srdci Vás aj ich! Naplňte krabicu od topánok maličkosťami, ktoré potešia osamelých seniorov. Často je to jediný darček, ktorý dostanú, preto do krabice nezabudnite vložiť aj kúsok svojho srdca! Mali by obsahovať z každého trošku: niečo sladké, slané, mäkké, teplé, voňavé, na zábavu i zo srdca.

       Spolu v celej škole sa nám podarilo poskladať 47 nadherných krabičiek a odovzdať ich kontaktnej osobe a tá ich s láskou odovzdala do vybraného domova dôchodcov. 

       Vďaka všetkým darcom,tvorcom a pomocníkom!

       Nadšené katechétky Zuzky 

      • Pytagoriáda 2022/2023 – vyhodnotenie školského kola

       19. 12. 2022

       V dňoch 7. a 8. decembra 2022 sa uskutočnilo školské kolo matematickej súťaže Pytagoriáda na 1. stupni aj na 2. stupni prezenčne – počítali sme v škole.

        

       Mená a výsledky úspešných riešiteľov 1. stupňa ZŠ:

       Schneiderová Ester 4.A 21 bodov

       Kačerík Marek 4.A 21 bodov

       Káčerík Matej 4.A 20 bodov

       Ondrišíková Barbora 4.A 20 bodov

        

       Mená a výsledky úspešných riešiteľov 2. stupňa ZŠ:

       Lakatošová Klára 6.A 18 bodov

       Káčerík Tomáš 8.A 18 bodov

       Lakatošová Laura 8.A 13 bodov

        

       Úspešní riešitelia sa v marci 2023 zúčastnia okresného kola Pytagoriády. Srdečne im gratulujeme a prajeme veľa úspechov.

       Mgr. Gabriela Kučerová a Mgr. Zuzana Michaľaková

      • Matematická olympiáda

       19. 12. 2022

        

       Tradičná a veľmi náročná matematická súťaž – Matematická olympiáda, má na našej škole úspešného riešiteľa domáceho aj školského kola v kategórii A.

       Je ním Andrej Lukáčik z 3. AG (v školskom kole 15 bodov z 18 bodov).

       Školské kolo sa uskutočnilo 6. 12.2022.

       Krajské kolo MO sa uskutočnilo 10.januára 2023 a Andrej bol aj v tomto kole úspešným - umiestnil sa na 3.-4. mieste.

       Srdečne mu blahoželáme a prajeme veľa úspechov aj naďalej.

       Mgr. Zuzana Michaľaková

      • Súťaž FINNkvíz

       19. 12. 2022

        

       Nadácia NN ľuďom pripravila súťaž pre študentov na stredných školách. Jedným z účelov tejto nadácie je podporovať vzdelávanie v oblasti finančnej gramotnosti. Súťaž bola pre študentov 1. a 2. ročníka stredných škôl.

       Za našu školu nás reprezentovala Alžbeta Jakubová z 2.AG

       Súťaž sa konala online dňa 22.11.2022. Súťažiaca sa umiestnila na krásnom 37.mieste spomedzi 940-tich súťažiacich.

       Srdečne jej gratulujeme k úspechu.

       Mgr. Zuzana Michaľaková

        

      • Riaditeľské voľno 22. 12. 2023 pre ZŠ a GYM

       16. 12. 2022

       Riaditeľka Spojenej školy Kráľovnej pokoja v Žiline v zmysle § 150 ods. 5 Zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a v zmysle vyhlášky 231/2009 §3, ods. 9 Z. z., oznamuje, že bude poskytnuté žiakom

       Základnej školy Kráľovnej pokoja a Gymnázia Kráľovnej pokoja

       dňa 22. 12. 2022

       riaditeľské voľno z prevádzkových dôvodov.

       Obedy na tento deň boli žiakom automaticky odhlásené.

       Rodičia žiakov 1. až 5. ročníka ZŠ môžu prejaviť záujem o službu v Školskom klube detí, ktorá bude poskytnutá 22. 12. 2022 v čase od 7.00 do 16.00 hod.

       Ing. Anastázia Strečková

      • Červené stužky sú symbolom 1. decembra - Svetového dňa boja proti AIDS

       16. 12. 2022

       ​​​​​​
       AIDS je celosvetový problém, ktorý sa dotýka aj Slovenska a každého jedného z nás. Šestnásty ročník kampane Červené stužky vyvrcholil 1. decembra 2022 – na Svetový deň boja proti AIDS. Študenti druhého ročníka si pripravili prezentácie o ochorení AIDS a HIV. Počas novembra ich prezentovali žiakom základnej školy – v šiestom, siedmom, ôsmom a deviatom ročníku. Žiaci sa prostredníctvom prezentácie dozvedeli o závažnom ochorení AIDS, ktoré spôsobuje vírus HIV. Dozvedeli sa zaujímavé fakty, spôsoby nákazy, možnosti liečby choroby AIDS a hlavne ako predísť nákaze HIV, nakoľko prevencia a osvetová práca je veľmi dôležitá, hlavne v súvislosti s infekciou HIV, aby vyrastala zodpovedná, vzdelaná a životaschopná generácia. AIDS, ako celosvetový problém, nemôže nechať nikoho ľahostajného. Okrem prezentácií mali pre žiakov pripravené aj kvízy a aktivity k danej problematike.


       Aj KAPA sa zapojila do tejto celosvetovej kampane nosením Červených stužiek boj protitejto zákernej chorobe.

       Študenti 2.AG
       Mgr. Gabriela Galčeková

      • Vianočná pošta pre seniorov

       15. 12. 2022

        

       Žiaci I.AG a I.BG sa v rámci predmetu Umenie a kultúra v advente zapojili do iniciatívy Vianočná pošta 2022, ktorú každoročne organizuje OZ Pohodovo. Spoločne vyrobili 53 vianočných pohľadníc pre seniorov z Tomášova a z Liptovského Mikuláša. Veríme, že ich pozdravy a priania potešia a spríjemnia im vianočné sviatky.

       Foto: Mgr. Sabová, Mgr. Galčeková

      • I.BG navštívila galériu ikon v Žiline

       14. 12. 2022

        

       V piatok dvadsiatehopiateho jedenásty sa naša asi dvadsať sedem členná skupina o ôsmej ráno vydala na expozíciu originálnych ikon. Cesta tam trvala asi pätnásť minút a na jej konci sme vošli do budovy v ktorej sme dostali prednášku o vzniku ikon a význame farieb v nich použitých. Každá farba má iný význam a niektoré ikony boli aj zreplikované. Po prednáške sme mali asi pol hodinu čas obdivovať rôzne ikony a niektorí si našli aj svoje obľúbené. Niektoré vyzerali ako portréty a niektoré, napr. Pašiový cyklus, vyzerajú ako komixy. Počas obzerania ikon sme mali čas na kladenie otázok o nich a mnohí túto možnosť využili. Dostali sme obšírne odpovede a dozvedeli sme sa veľa nových vecí. Veľká väčšina ikon pochádzala z Ruska. Asi šesť z nich bolo z Grécka, jedna z Albánska, Rumunska a aj zo Severnej Macedónie. Boli napísané v šestnástom až devätnástom storočí. Boli na nich zobrazení Ježiš (mnohokrát), Mária, anjeli, Archanjeli, Jozue a Katarína Alexandrijská. Na ikone Jednorodeného Syna i Božieho Slova sú zobrazení aj čerti a nejaké netvory. Bola to veľmi zaujímavá exkurzia, z ktorej si určite každý niečo odniesol.

       Text: Vanesa Mestická (I.BG)

       Foto: Mgr. Dáša Sabová

      • Exkurzia Wien - prvý ročník Gym alebo Ako ísť do Viedne

       13. 12. 2022

       Zázračný modrý autobus, ktorý dokázal usadiť dve triedy prvákov a vyučujúcich biológie a nemčiny vyštartoval v piatok 2.12.2022 o 7:00 smer čokoládovňa Hauswirth Kittsee v Rakúsku. 

       Stačil nám krátky filmík o dejinách tejto rodinnej fabriky, vôňa čokolády  počas  prehliadky hál, kde sa vyrábajú samé dobroty a už sme i my išli z podnikovej predajne nabalení ako Mikulášovia. 

       Našťastie sme si tieto naše plné "noše" mohli odložiť v  autobuse, pretože šľapať s nimi po 11 poschodovom oceanáriu vo Viedni by z nás urobilo hotových vysokohorských nosičov. Dom morí bol nad očakávania mnohých. Prechádzka tunelom, kde okolo teda plávajú najrôznejšie morské zvieratá, hladkanie rýb, ktoré si to neskutočne užívajú, anakondy (tie sme nehladkali), farebné morské koníky, obrovská vodná korytnačka, žralok, ktorý na svojom chrbte vozí malé "žralóča", živá tapeta pohybujúcich sa medúz, na ktorú sa môžete pozerať donekonečna,.... to je len zlomok toho, čo možno na spomínaných 11-tich poschodiach vidieť a zažiť.

       Aby sme to všetko rozdýchali, pokračovali sme hodinovou prechádzkou po sviežom studenom vzduchu cez centrum mesta. Ku koncu prehliadky nám už socha Márie Terézie našepkávala, že vidí radnicu a pri nej.... vytúžené Vianočné trhy, ktoré sú vraj najkrajšie v Európe. 

       Ľudí tam bolo naozaj dosť, ale to sme ešte nevedeli, čo bude pri večernom Stefansdome cestou ku autobusu. Tam ich bolo toľko, že zrazu sa skupina 23 členov našej posádky záhadne ocitla bez tých prvých, ktorých sme sledovali. Najhoršie však bolo, že sme nikomu z nich nechýbali! :-) Zachovali sme však paniku, teda pokoj a po telefonických inštrukciách (dovolali sme sa až piatej osobe) sme išli po ulici vyzdobenej červenými guľami a zvládli sme to.

       Na vyrovnanie hladiny cukru sme siahli do čokoládových zásob, ale nebojte sa, i domov sme doniesli. 

       Tak ak pôjdete nabudúce do Viedne, odporúčame práve takýto program, nám sa veľmi páčilo.

        

       Fotoalbum z akcie

       Video z akcie

        

       Mgr. Alena Rybárová, Mgr. Mária Jakubcová,

       Mgr. Miroslava Kľučiariková, Mgr. Monika Babišová  

      • 1.AG navštívila galériu ikon v Žiline

       13. 12. 2022

        

       24. novembra sa trieda I.AG vydala na výlet do miestneho múzea ikon. Územie školy opustili o 8:15 a pomaly sa začali presúvať k múzeu s výbornou náladou.

       Po zoznámení s majiteľom múzea si žiaci prezreli hlavnú miestnosť. Majiteľ vysvetlil čo sú to ikony ako nám pomáhajú a ako ich spoznáme.

       Nakoniec si žiaci prezreli pozorne všetky ikony s výbornou náladou a pôžitkom a ak potrebovali vysvetlenie alebo radu, majiteľ neváhal pomôcť.

       Skupinka chalanov si vybrala zadnú miestnosť ako svoje útočisko, kde diskutovali na rôzne témy a vyjadrovali svoje názory.

        

       Fotoalbum z akcie 

       Text a foto: Lukáš Jedlovec (I.AG)

      • VÝSLEDKY ŠKOLSKÉHO KOLA GEOGRAFICKEJ OLYMPIÁDY ZŠ

       13. 12. 2022

        

       Dňa 23.11. 2022 sa uskutočnilo online školské kolo geografickej olympiády ZŠ. Výsledky podľa kategórií:

       Kategória G ( 5. ročník )

       1. Tomáš Pudiš

       2. Ján Maxa

       3. Karolína Chovancová
        

       Kategória F ( 6. – 7. ročník )

       1. Klára Lakatošová

       2. Kamila Paverová

       3. Oliver Kozinka

        

       Kategória E ( 8. – 9. ročník )

       1. Laura Lakatošová

       2. Veronika Trúchla

       3. Lara Piková

       Všetkým žiakom, ktorí sa zúčastnili ďakujem , blahoželám úspešným riešiteľom a postupujúcim prajem veľa úspechov v okresnom kole.

       Mgr. Mária Jakubcová

   • Kontakt

    • Spojená škola Kráľovnej pokoja
    • Email na správcu siete: ITpodpora@sskp.sk
    • Vedenie školy : +421 910 852 152, Vedúca školskej jedálne : +421 909 250 812 Ekonomické oddelenie : +421 909 250 813 Zástupca pre MŠ: +421 907 242 309 MŠ Trpaslíci: +421 910 852 468, MŠ, Šmolkovia: +421 903 983 911, MŠ, Gumkáči: +421 903 983 910 MŠ, Krtkovia: +421 910 852 467 Školník: +421 0909 250 463 Špeciálna pedagogička: +421908 148 444 Sociálna pedagogička: +421 903 983 957 Školský psychológ: +421 903 983 957
    • Na Závaží 2 010 01 Žilina Slovakia
    • IČO: 37909533
    • DIČ: 2021879838
    • IBAN ŠKOLY : SK13 0200 0000 0018 7253 1751 IBAN Školskej jedálne: SK38 0200 0000 0000 6093 2432
   • Prihlásenie