• Školský klub detí

• Aktivity ŠKD 2023/24

Krížová cesta

Počas piatkov v pôstnom období sme sa stretávali pri pobožnosti krížovej cesty. Prechádzali sme jednotivými zastaveniami uvažujúc o utrpení nášho Pána Jažiša a jeho význame pre náš život. Pár záberov z detskej krížovej cesty nájdete vo fotoalbume.

Veľkonočné trhy

Veľkonočné trhy sa v našom školskom klube stali už tradíciou. Miestnosť CVČ bola 19. a 20. 3. 2024 plná jarných farieb a veselého smiechu. Ponúkali sme na predaj rôzne šité, maľované, vymodelované veľkonočné dekorácie, zdobené vajíčka i rôzne dobroty. Kúsok z jarnej atmosféry môžete zažiť prostreníctvom niekoľkých záberov z fotoalbumu.

Módna prehliadka

Kreativita detí v ŠKD nemá hraníc. Dôkazom je aj módna prehliadka, ktorú si pripravili deti vo všetkých troch oddeleniach. Spoločne sme sa zabavili nielen pri vytváraní módnych návrhov, ale aj pri ich predvádzaní. Kúsok tvorivej atmosféry môžete zažiť spolu s nami prostredníctvom niekoľkých záberov vo fotoalbume.

Karneval v ŠKD

Fašiangové obdobie sa nezaobíde bez karnevalu. Aj tento rok sme si ho naplno vychutnali 9. februára. Zatancovali sme si, zahrali rôzne hry, zasúťažli v pestrofarebných maskách.

Viac z karnevalovej atmosféry si môžete pozrieť vo fotoalbume.

Spomienky na hry v snehu

Hoci ani počas tejto zimy nám nenasnežilo veľa snehu, napriek tomu sme sa s veľkou radosťou vyšantili na školskom dvore a podarilo sa nám postaviť aj niekoľko snehuliakov.

Niekoľko spomienok so snehových radovánok nájdete vo fotoalbume.

Zimné tvorenie v ŠKD

Ani v zimnom období sme nezaháľali a usilovne sme vytvárali rôzne diela so zimnou tématikou. To, ako sa nám darilo, si môžete pozrieť vo fotoalbume podľa jednotlivých oddelení: ŠKD1ŠKD2ŠKD3.

ŠKD na výstave bábok

V januári sme navštívili interaktívnu výstavu bábok v Rosenfeldovom paláci v Žiline. Počas komentovanej výstavy sme mali možnosť bližšie spoznať bábkarsky divadelný svet, vyskúšať si prácu bábkara, zažiť tieňové divadlo, odfotiť sa s Pipi a podobne. V tvorivých dielňach si každý vyrobil vlastnú bábku.

Niekoľko záberov z výstavy nákdete vo fotoalbume.

Vianočné posedenie v ŠKD

Predvianočnú atmosféru sme si naplno vychutnali pri posedení spojenom s občerstvením, vianočnou hudbou a spoločnými hrami a súťažami. Kúsok našej dobrej nálady si môžete vychutnať vo fotoalbume.

Predvianočné tvorenie

Predvianočné tvorenie sa nieslo v duchu ozdôb, dekorácií a všetkého, čím sme si mohli spestriť svoje prosredie a navodiť vianočnú atmosféru. Či sa nám to podarilo, si môžete pozrieť vo fotoalbume.

Vianočné fotenie

Radostnú vianočnú náladu sme v ŠKD zachytili vianočným fotením, ktoré si môžete pozrieť vo fotoalbume.

Zdobenie vianočného stromčeka

Zdobenie vianočného stromčeka patrí k tradičným vianočným prípravám a my sme ho ani tento rok nevynechali. Vyzdobili sme veľký stromček pred zborovňou a druhý pri vrátnici, nech robia radosť všetkým žiakom, učiteľom i zamestnancom školy.

Niekoľko záberov zo zdobenia stromčekov nájdete vo fotoalbume.

Vianočné trhy

Predvianočný čas je plný očakávania a príprav na najkrajšie sviatky v roku. Jeho neodmysliteľnou súčasťou sa stali vianočné trhy, ktoré nechýbali v ŠKD ani tento rok. Niekoľko záberov z trhovej atmosféry z 12. a 13. decembra 2023 si môžete pozrieť vo fotoalbume.

Prvý sneh v ŠKD

Radosť zo snehu je na školskom dvore vždy veľká, preto sme využili hneď prvú príležitosť na zimné hry v snehu a veríme, že to nebude túto zimu posledná.

Viac fotiek z hier v snehu si pozrite vo fotoalbume.

Požehnávanie adventných vencov

Opäť sme sa stretli v kaplnke, tentokrát spolu s pánom kaplánom pri požehnávaní adventných vencov v piatok pred prvou adventnou nedeľou, teda 1. decembra 2023.

Viac fotiek si môžete pozrieť vo fotoalbume.

Usilovné deti v ŠKD

Jesenné upratovanie môže byť celkom zábavné, ak spojíme usilovné ruky s dobrou náladou. Pár záberov z našej jesennej aktivity si môžete pozrieť vo fotoalbume.

Malý zdravotník

Poskytovanie prvej pomoci je veľmi dôležité a s prvými krokmi sme sa aj my trochu zoznamovali. Ako sa nám darilo, si môžete pozrieť vo fotoalbume.

Deň zdravej výživy

V októbri sme spoločne prežili deň plný vitamínov v podobe čerstvého ovocia, zeleniny a rôznych zdravých pochúťok. Ovocie a zeleninu sme spoznávali všetkými zmyslami - čuchom, hmatom, zrakom, chuťou a tiež sme sa spoločne zahrali na ovocno-zeleninový obchod. Viac záberov nájdete vo fotoalbume.

ŠKD sa modlí ruženec

Už tradične sa v októbri stretávame v kaplnke pri modlitbe posvätného ruženca. Počas štyroch októbrových piatkov sme sa pomodlili všetky tajomstvá ruženca za pokoj vo svete a v našich rodinách, ako nás vyzýval pápež František.

Niekoľko fotiek nájdete vo fotoalbume.

Olympijský deň

V októbri sme si spestrili jedno popoludnie športovými súťažami na školskom ihrisku. Deti prechádzali jednotlivými súťažnými disciplínami, pri ktorých asistovali štvrtáci. Každému, kto splnil úlohu, dali pečiatku do pripraveného zápisníka. Na záver sme vyhodnotili olympijské nadšenie všetkých detí a odmenili ich medailou a sladkosťami.

Viac záberov si môžete pozrieť vo fotoalbume.

Jesenná tvorba v ŠKD

Neodmysliteľnou súčasťou činnosti v školskom klube je kreatívna tvorba. Tá jesenná hrala všetkými farbami, využili sme prírodný materiál, tvorili sme z farebného papiera a v rámci recyklácie sme využili aj odpadový materiál.

Fotky z tvorby jednotlivých oddelení nájdete vo fotoalbume: ŠKD1ŠKD2ŠKD3

Šarkaniáda

Krásne jesenné počasie nám umožnilo prežiť veselé chvíle pri púšťaní šarkanov na školskom ihrisku. Niekoľko záberov zo šarkaniády nájdete vo fotoalbume.

Čas hier na školskom dvore

Popoludňajší čas v školskom klube je plný hier, zábavy a oddychu. Každý sa môže venovať tomu, čo ho najviac baví. Niekto má rád loptové hry, niekto si rád zaskáče cez švihadlo, iní uprednostňujú hru na pieskovisku alebo na preliezačkách, prípadne skúmajú okolie a život drobného hmyzu v ňom.

Viac záberov nájdete vo fotoalbume.