Systém duálneho vzdelávania

Štúdium - prístupné iba v školskej sieti

Spolupráca

Spojená škola na Street View

Pondelok 21. 5. 2018

Narodeniny a meniny

Zajtra (Utorok 22.5.2018)
Júlia Kolembusová (IV. A)
Júlia Tkáčiková (IV. AG)
Júlia Trnovská (I. AG)
Pozajtra (Streda 23.5.2018)
Alžbeta Diškancová (III. AG)

Na Závaží 2, Žilina
    web: www.sskp.sk
    email: skola@sskp.sk
    Školy:
    Gymnázium Kráľovnej pokoja
    Základná škola sv. Cyrila a Metoda
    Zariadenia:
    Školský klub detí
    Centrum voľného času
    Školská jedáleň
  • +421415006685 riaditeľka školy
    +421910852152 riaditeľka školy
    +421415006685 spojovateľka
    +421415006685 školská jedáleň
    GPS: 49.220418 N,18.751951 E

Modlitba za školu

PANE, TY SI POVEDAL, ŽE KTO ŤA VYZNÁ PRED ĽUĎMI, TOHO AJ TY VYZNÁŠ PRED NEBESKÝM OTCOM. PROSÍME ŤA O POŽEHNANIE PRE ŽIAKOV, UČITEĽOV A ZAMESTNANCOV NAŠEJ ŠKOLY. UROB NÁS SVETLOM, KTORÉ BUDE MEDZI NIMI SVEDČIŤ O TVOJEJ DOBROTE A LÁSKE. AMEN.

Ešte stále hľadáte dobrú školu pre Vaše dieťa?

Pre školský rok 2018/2019 máme posledné voľné miesta pre deti I. ročníka základnej školy. Navštívte nás - a poskytneme Vám všetky informácie o našej škole. Hláste sa na sekretariáte školy v pracovných dňoch do 31. mája 2018, prípadne po vzájomnom dohovore v náhradnom termíne. Tel.:  0910 852 152.

Ak sa rozhodnete pre našu školu môžete vyplniť  ELEKTRONICKÚ PRIHLÁŠKU. Pokyny na jej vyplnenie, samotnú prihlášku a výhody, ktoré takáto forma prináša nájdete po kliknutí tu.

Prezentačné video základnej školy

Aktuality

• Výsledky prijímacích skúšok na prijatie do prvého ročníka Gymnázia Kráľovnej pokoja, Na Závaží 2, Žilina pre školský rok 2018/2019 si môžete pozrieť tu.

• Tadeáš Bolo, študent IV. AG triedy, opäť lámal víťazné priečky! V silnej konkurencii recitujúcich obsadil vo svojej kategórii próza druhé miesto. Krajské kolo tejto súťaže, ktoré sa konalo pod názvom Vajanského Martin 2018 (64. ročník Hviezdoslavovho Kubína) sa konalo 3. mája 2018 v priestoroch Turčianskej galérie v Martine. Srdečne blahoželáme k umiestneniu a k postupu do celoštátneho kola!

• V dňoch 16. 4. až 20. 4. 2018 sa uskutočnila súťaž tried v zbere papiera. Spoločnými silami sa nám podarilo vyzbierať 3400 kg starého papiera. Týmto množstvom sme podľa štatistik zachránili cca 300 m2 80 - ročného lesa. Najlepšími zberačmi boli žiaci 3. A triedy, nasledovali ich žiaci 2. A triedy a napokon na treťom mieste skončili žiaci 5. A triedy. Tieto triedy aj získajú finančnú odmenu. Ostatné výsledky nájdete tu.

• CVČ pri Spojenej škole Kráľovnej pokoja organizuje 4. ročník stolnotenisového turnaja o pohár riaditeľky Diecézneho školského úradu. Turnaj sa koná 21. mája 2018. Propozície a prihlasovací formulár nájdete tu.

• Oznamujeme rodičom detí, ktoré sa zúčastnili na zápise do 1. ročníka základnej školy, že rozhodnutie si môžu prevziať od 11. apríla do 20. apríla. 2018 na sekretariáte školy v čase od 8.00 do 15.00 hodiny.

• Vážení rodičia, aj v tomto roku môžete podporiť percentami dane Občianske združenia registrované pri Spojenej škole Kráľovnej pokoja v Žiline. Viac informácii o občianskom združení KAPA a Spoločne pre deti, ako aj postup krokov pri poukazovaní percent dane vrátane potrebných tlačivá nájdete pre OZ KAPA tu a pre OZ Spoločne pre deti tu.

• V zmysle § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní v znení neskorších predpisov poskytuje riaditeľ školy dňa 4. 4. 2018 žiakom školy riaditeľské voľno z organizačných dôvodov (Metodický deň pedagogických zamestnancov cirkevných škôl Žilinskej diecézy). V čase riaditeľského voľna - streda 4. 4. 2018 - nebude zabezpečená prevádzka ani ŠKD, ani ŠJ, ani CVČ. Vyučovanie tak po veľkonočných prázdninách začína vo štvrtok 5. 4. 2018. Za porozumenie a trpezlivosť ďakujeme.

• V dňoch 21. a 22. 3.2018 sa uskutočnili dekanátne kolá Biblickej olympiády pre základné a stredné školy. Naši žiaci sa týchto súťažiach veľmi pekne umiestnili. Gymnazisti skončili na velmi peknom 3. mieste a žiaci základnej školy na 8. mieste. Účastníkom súťaže gratulujeme a ďakujeme za dobrovoľnú iniciatívu a ochotu venovať svoj voľný cas príprave na súťaž.

• Dňa 19. marca 2018 sa v Dome Matice slovenskej v Žiline konalo okresné kolo súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy žien a dievčat – Vansovej Lomnička. Túto recitačnú prehliadku obohatila naša študentka Ema Slyšková, ktorá získala krásne 3. miesto. Blahoželáme.

• Slnečné doobedie dňa 15. 3. strávili naši prváci základnej školy v spoločnosti vzácnych hostí, predškolákov z MŠ Predmestská. Na stretnutie sa veľmi tešili, pretože chceli svojim kamarátom zo škôlky ukázať, čo všetko sa už od začiatku školského roka naučili. Viac...

• Pre žiakov základnej školy, ktorí v budúcom školskom roku budú v 7., 8. a 9. ročníku a pre žiakov gymnázia pripravujeme exkurziu - Mníchov, hrady Bavorska a Salzburg. Záujemcovia môžu odovzdať záväzné prihlášky do 20. marca 2018 p. učiteľke Rybárovej. Zálohu je možné zaplatiť i neskôr. Program a návratku si môžete pozrieť tu.

• 2. miesto v obvodnom kole súťaže Hviezdoslavov Kubín získal v prednese prózy náš maturant Tadeáš Bolo. Súťaž sa konala v Makovického dome v Žiline dňa 01. 03. 2018. Výhercovi srdečne blahoželáme!