• Školský klub detí

     • Aktivity ŠKD 2021/22

     •  

      Nanukový piknik

           

      Horúce júnové dni sme si spríjemnili nanukovačkou v tieni stromov. Viac záberov z tejto akcie môžete nájsť vo fotoalbume.

       

      Tvorivé a zábavné aktivity v ŠKD

         

      Počas školského roka sme sa venovali rôznym zábavným a tiež tvorivým aktivitám. Našimi dielkami sme vyzdobovali priestory školy. Pár záberov z našej tvorby si môžete pozrieť vo fotoalbume.

       

      MDD v ŠKD

            

      Medzinárodnýdeň detí sme oslávili športovými aktivitami na ihrisku. Preverili sme si svoju obratnosť, postreh, šikovnosť a tiež zmysel pre spoluprácu. Na záver sme si urobili malý piknik v školskej záhrade.

      Viac záberov z tohto dňa si môžete pozrieť vo fotoalbume.

       

      Opekačka na školskom dvore

          

      Počas tohtoročnej tradičnej opekačky nám počasie prialo, tak sme si mohli naplno vychutnať nielen vlastnoručne upečené špekáčky, ale najmä dobrú náladu detí zo všetkých troch oddelení ŠKD.

      Viac záberov je vo fotoalbume.

       

      ŠKD v zábavnom centre

          

      Na začiatku mája sme navštívili zábavné centrum Kongo v Žiline. Naplno sme si vychutnali zábavu na množstve preliezok, tobogánov, šmýkľaviek,  povozili sa na autíčkach, kolobežkách, zmerali si sily v rôznych súťažiach. Už teraz sa tešíme na ďalšiu návštevu tohto centra.

      Viac záberov si môžete pozrieť vo fotoalbume.

       

      Veľkonočné trhy

           

      Po dvojročnej odmlke sme s radosťou pripravili veľkonočné trhy v ŠKD. Ponúkali sme vlastnoručne zhotovené veľkoonočné dekorácie, kraslice, zajačikov, kvety a rôzne drobnosti, ktorými si skrášľujeme svoje domovy vo veľkonočnom období.

      Viac fotiek z veľkonočných trhov je k dispozícii vo fotoalbume.

       

      Detská krížová cesta

           

      V pôstnom období sme sa krížovou cestou pripravovali na blížiace sa veľkonočné sviatky. 

      Viac záberov z detskej krížovej cesty si môžete pozrieť vo fotoalbume.

       

      Výstava bábok

          

      Po dlhšej prestávke sa opäť otvorili dvere  Rosenfeldovho paláca v Žiline a my sme s radosťou vstúpili do sveta bábok. Iteraktívna výstava, ktorej súčasťou bol aj zaujímavý výklad, tieňové divadlo a tvorivé dielne, priniesla deťom veľa nových inšpirácií.

      Viac z výstavy bábok si môžete pozrieť vo fotoalbume.

       

      Karneval

          

      Aj v tomto roku sme sa tešili z fašiangovej zábavy, všetci sme sa obliekli do veselých masiek a v jednotlivých oddeleniach sme si zatancovali, zasúťažili a dosýta sa vyšantili.

      Niekoľko záberov z karnevalovej atmosféry ponúkame vo fotoalbume.

       

      Zimné tvorenie v ŠKD

          

      Zimnú atmosféru sme si dotvárali kreatívnou tvorbou a našimi dielkami sme vyzdobili školské chodby. 

      Viac z našej tvorby si môžete pozrieť vo fotoalbume.

       

      Návšteva knižnice

         

      Školská knižnica je našim obľúbeným miestom, kde si môžeme poprezerať zaujímavé knihy v peknom a pohodlnom prostredí a tiež si ich požičiavať a čítať si z nich v školskom klube.

       

      Vianočné trhy

         

      Opäť sa nám podarilo pripraviť vianočné trhy, kde sme predávali ručne zhotovené výrobky spolu s našimi pani vychovávateľkami. 

      Zábery z vianočných trhov si môžete pozrieť vo fotogalérii.

       

      Zdobenie vianočných stromčekov

         

      Predvianočný čas je časom očakávania a zároveň časom plným príprav na najkrajšie sviatky v roku. S deťmi v ŠKD sme pripravovali vianočnú výzdobu, ktorej najdôležitejšou časťou sú vianočné stromčeky.

      Viac fotiek zo zdobenia vianočných stromčekov si môžete pozrieť TU.

       

      Požehnávanie adventných vencov

         

      Pred prvou adventnou nedeľou už tradične pripravujeme adventné vence, ktoré nám požehnal pán kaplán v škoskej kaplnke v piatok 26. 11. 2021 a v nedeľu sme mohli vo svojich domácnostiach zapaľovať prvú adventnú sviečku.

      Viac vo fotoalbume.

       

      Deň zdravej výživy

              

      Učiť sa vyberať medzi potravinami tie, ktoré sú prospešné pre naše zdravie, nie je ľahká úloha. Popasovali sme sa s ňou aj v školskom klube a vyskúšali sme si tiež pripravu rýchleho zdravého občerstvenia z ovocia a zeleniny.

      Niekoľko záberov si môžete pozrieť vo fotoalbume.

       

      ŠKD v plnom nasadení

            

      Stromy zhodili svoje listy a zaplnili ihrisko, ale my sme si hravo poradili s metlami a v priebehu dvoch popoludní sme sa opäť mohli bezpečne hrať futbal i naháňačky.

      Viac fotiek si môžete pozrieť vo fotoalbume.

       

      Darčeky pre starkých

                 

      Aj my sme si pripomenuli mesiac úcty k starším a pripravovali sme darčeky pre starých rodičov. Viac záberov z našej tvorby pre starkých si môžete pozrieť vo fotoalbume .

       

      ŠKD sa modlí ruženec

            

      V októbri sme venovali čas modlitbe posvätného ruženca v školskej kaplnke alebo v triede. Skrze Pannu Máriu, patrónku našej školy, sme si vyprosovali potrebné milosti pre nás i našich blízkych.

      Viac fotiek vo fotoalbume.

       

      Mladý zdravotník

                 

      Naši prváci v ŠKD sa vžili do úlohy zdravotníkov a učili sa poskytovať prvú pomoc zraneným. Ktovie, možno raz v budúcnosti z nich vyrastú lekári, záchranári, zdravotné sestry... :).

       

      Olympiáda v ŠKD

        

      "Pripraviť sa, pozor, štart!" Týmito povelmi sa začínali súťažné disciplíny na školskom ihrisku počas olympijského popoludnia v ŠKD. Štvrtáci mali na starosti jednotlivé disciplíny a súťažiacim udeľovali za ich splnenie pečiatku. Kto nazbieral plný počet pečiatok, mohol sa tešiť na sladkú odmenu a vychutnať si tiež pocit úspechu.

      Viac fotiek z olympiády si môžete pozrieť vo  fotoalbume.

       

      Jesenná výzdoba školy

        

      Pestré jesenné farby sme si preniesli aj do priestorov školy našimi výtvarnými dielkami. Niekoľko záberov z našej jesennej tvorby si môžete pozrieť aj vo fotoalbume .

       

      Šarkaniáda

        

      Krásne jesenné dni sme využili na púšťanie šarkanov na školskom ihrisku. Nájsť spôsob, ako dostať šarkana do vzduchu, bolo zábavné. Dostať však šarkana zo stromu už bolo menej zábavné, no spoločnými silami sme to vždy zvládli :).

      Viac fotiek zo šarkaniády si môžete pozrieť vo fotoalbume.

   • Kontakt

    • Spojená škola Kráľovnej pokoja
    • Email na správcu siete: ITpodpora@sskp.sk
    • Vedenie školy : +421 910 852 152, Vedúca školskej jedálne : +421 909 250 812 Ekonomické oddelenie : +421 909 250 813 Zástupca pre MŠ: +421 907 242 309 MŠ Trpaslíci: +421 910 852 468, MŠ, Šmolkovia: +421 903 983 911, MŠ, Gumkáči: +421 903 983 910 MŠ, Krtkovia: +421 910 852 467 Školník: +421 0909 250 463 Špeciálna pedagogička: +421908 148 444 Sociálna pedagogička: +421 903 983 957 Školský psychológ: +421 903 983 957
    • Na Závaží 2 010 01 Žilina Slovakia
    • IČO: 37909533
    • DIČ: 2021879838
    • IBAN ŠKOLY : SK13 0200 0000 0018 7253 1751 IBAN Školskej jedálne: SK38 0200 0000 0000 6093 2432
   • Prihlásenie